\~Instagram Hikayeler Nasıl Kullanılır?~/

Leopic

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Şub 2016
9,948
10
instagram-hikayeler-nasil-kullanilir_640x360.jpg

Bilindiği üzere popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulaması Instagram dün itibariyle güncellendi ve bambaşka bir boyut kazandı. Yeni yayınladığı güncellemeyle birlikte Snapchat ile aynı kulvarda hizmet vermeye başlayan uygulama, kimi kullanıcının tepkisini çekerken kiminin de hoşuna gitti. Bu blogda yeniden tanımlanması gereken servisin yeni özelliği Instagram Hikayeler nasıl kullanılır anlatmaya çalışacağım.

Instagram'ın son güncellemesine baktıysanız üst menüde bir değişiklik olduğunu farketmişsinizdir. Snapchat konseptini alarak kendi içine monte eden popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulamasına Hikayeler adında yeni bir özellik geldi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar artık kısa videolar ile ne yaptıklarını anlık olarak paylaşabiliyorlar. Paylaşılan bu hikayeler tüm kullanıcılar veya seçili kullanıcılar olmak üzere iki farklı şekilde yayınlanabiliyor. Hikayenizi görmesi için izin verdiğiniz kişiler basit dokunma hareketleri ile sizin hikayelerinize üst menüden rahatlıkla göz atabiliyorlar ve yayınlanan normal Instagram içeriklerinin akışı bozulmuyor.

Şimdi bu Hikayeler özelliğinin nasıl kullanıldığını inceleyelim:

1- Sol üst köşede bulunan "+" butonuna yazın.

instagram-stories-hikayeler.jpg

2- Hikayeye başladıktan sonra fotoğrafı çekin ve istediğiniz gibi düzenleyin.

instagram-hikayeler.jpg

3- Düzenleme işleminiz de bittikten sonra yayınlayın ve arkadaşlarınızın hikayelerini izleyin.

instagram-hikayeler-izle.gif

4- Dilerseniz arkadaşlarınızın hikayelerine mesaj yazın.

instagram-hikayeler-mesaj-gonderme.gif

BONUS: Yolladığınız hikayeleri görmesini istemediğiniz takipçilerinizi kısıtlayabilirsiniz.

instagram-hikayeler-arkadaslari-gizleme.gif

16 Haz 2014
184
0
Düzce
hocam bunların yanına birde hıkaye çekme kısmındayken parmağınızı yukarıdan aşağı indirirseniz önceden çektiğiniz fotoğraflarıda hikayenize koyabiliyorsunuz diye yazsaydın keşke ben 1 hafta nasıl koyuluyor diye arkadaşlarıma sormuştum çoğu kişi bilmiyor :) eline sağlık.

senatork

Üye
4 Ağu 2012
183
0
hocam bunların yanına birde hıkaye çekme kısmındayken parmağınızı yukarıdan aşağı indirirseniz önceden çektiğiniz fotoğraflarıda hikayenize koyabiliyorsunuz diye yazsaydın keşke ben 1 hafta nasıl koyuluyor diye arkadaşlarıma sormuştum çoğu kişi bilmiyor :) eline sağlık.

Bende bunu arıyordum valla :D Ama son 24 saati gösteriyor neyse işime yaradı teşşekür ederim. :yo :yo :yo

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.