Instagram kullanıcı ID'si ile IP bulunabilir mi?

Alpaslan64

Yeni üye
2 Nis 2020
29
0
Arkadaşlar selamlar. Geçen gün bir arkadaşım, elinde bir script olduğunu, bunun sayesinde instagramdaki herhangi bir kişinin id'si ile ip ve konum bulduğunu söylüyor. İstedim ama tanıdığı bir abisinin kendinin yazdığını, veremeyeceğini söyledi. Bende biraz araştırdım ama bir şey bulamadım. Bu nasıl olabilir? Eğer sizin bildiğiniz buna yarayan bir tool/script varsa yardımcı olur musunuz?

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
222
Tek Başına Bir Teşkilat
Merhaba öyle bir şey olacağını sanmıyorum. ıd le ip uyuşmuyor bile bana göre
örnek phishing yaparsın karşıya link atarsın tıklarsa ip gelir ama instagram id ile ip
bulunabilirmi bilmiyorum ama öyle birşey yok bence kendi fikrim.

Ben her zaman şunu söylerim ben birşeyi isteyerek araştırırsam internette olsun vesaire ve onu
bulamıyorsam öyle birşey yoktur. :))

iyi forumlar

Alpaslan64

Yeni üye
2 Nis 2020
29
0
Merhaba öyle bir şey olacağını sanmıyorum. ıd le ip uyuşmuyor bile bana göre
örnek phishing yaparsın karşıya link atarsın tıklarsa ip gelir ama instagram id ile ip
bulunabilirmi bilmiyorum ama öyle birşey yok bence kendi fikrim.

Ben her zaman şunu söylerim ben birşeyi isteyerek araştırırsam internette olsun vesaire ve onu
bulamıyorsam öyle birşey yoktur. :))

iyi forumlar

Hocam o şekilde değil. Dediğine göre instagramdaki kişinin ID'sini alıyormuş, script sayesinde ip adresi bulunuyormuş. Hatta konumu hiç şaşırmıyor dedi. Bende pek inanmadım.

Evet bende bir tek phishing biliyorum. IPLogger ile veya shellphish scriptinde ip buluyordu. Ama işte onun içinde sosyal mühendislik lazım.

Peki böyle bir scripti kendimiz yazabilir miyiz? yazarsak neyle yazılır? Hangi modül/kütüphaneler kullanılır? Bir bilginiz var mı?

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
1,958
1,287
Script ile uğraşmak yerine Sosyal mühendislik ve ya sizin de demiş olduğunuz gibi IpLogger gibi bir link ile düşürebilirsiniz. Bu daha kolay olacaktır. Karşı tarafın ilgisini doğrultusunda link üzerine ad\ adres yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Gerisi karşı tarafa kalmış bir durum.

Ghost Killer

Özel Üye
13 Ocak 2019
11,238
7,708
Merhaba,

İnstagram İD'si hesabın kayıt numarasıdır. Bunu bizlerin sıraya girdiğimizde aldığımız sıra numarası gibi düşünebilirsiniz. Peki bu sıra numarasından konum bulunabilir mi? Hayır. İsim dahi yazmadığı için ne isim bilgisi ne konum bilgisi elimize geçer. İnstagram'a gelecek olursak kayıt numarasından İP adresini bulma ihtimali çok çok düşüktür. İP adresi bulabilmek için karşı tarafa link atıp tıklatması gerekir. Yada instagram yetkilisi olmak zorunda. Dataları vs. ele geçirmesi gerekir. Bunlarda olmayacağı için ID den İP adresi bulamaz. Bulsa bile program yanlış bir adres verir.

İyi Forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.