Intel G4600 vs Intel i3 7100 vs Ryzen 3 1200

ProconsuL

Üye
30 Tem 2017
82
0
Intel Pentium G4600 3.6GHz
Intel KabyLake i3 7100 3.90GHz
AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz

Arkadaşlar oyuncu bilgisayarı toplamak gibi planım var. GTX 1050Ti ile en uyumlu hangi işlemci çalışır? İşlemci için bütçem 500TL. Bu üç parçanın kıyaslamasını ben çok araştırdım. Ryzen 3 1200'de OC yapmazsak çok iş görmüyo ki ben alırsam yapmam gibi. Aynı zamanda i3 7100 ile G4600 arasında çok büyük fark olmuyor sanırım performansta. Fakat aralarında güzel bi fiyat farkı var. Görüşlerinizi ve önerilerini lütfen yorum olarak atın gerçekten kararsızım sizlerin dediği parçayı alıcam.

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Intel pentium mu kaldır artık ? Bir de 1050Ti demişsin. O cihaza en az i5 6. nesil ya da i7 takmanı öneririm. Yoksa 2 sene sürmeden çöpe çıkar makinen.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.