International Forum Hk.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3

Herkese merhabalar. Merak etmeyin, bu öneri konum diğerleri gibi eleştri ve yerme temelli değildir. Göze çok batan bir durumdan ve çözümünden bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi international forum, sitemizde sörf yapan yabancı bireylere bir kolaylık olsun diye açılmış bir bölümdür. Eskiden aktif bir forum değildi, haftalık ingilizce haberler paylaşılırdı.

İşin güzel tarafı bu sene bölümümüz canlandı, daha çok ve kaliteli içerik paylaşıldı. Yalnız bu da bir şeyi doğurdu, kategori asıl amacından uzaklaştı. Kategoriye giren yabancı üyeler için konu karışıklığına sebep oluyor.

Bunda benim de payım var evet, ilgili kategori düzgün olmadığından ötürüdür. International forumda dil eğitimine yönelik paylaşımlar çoğaldı. Önerim yabancı dil eğitimi kategorisi açılmalı ve international forumdaki mevcut konular buraya taşınmalı.

İkinci durum ise, dil takımının yabancı forumlardan alıp türkçeye çevirdikleri konuları ise "yabancı forumlardan çevrilmiş konular" isimli kategorilerde açmaları ve mevcut konuların oraya taşınmaları.

Neden derseniz dil takımının bunu yapmasındaki asıl amaçla örtüşüyor zaten. Hiçbir Türk forumunda paylaşılmamış ve oldukça kaliteli içerikleri bulup Türkçeye çevirmek.

E bunun sayesinde de tht üyeleri bu kategoride bir nevi "ithal" içeriklere ulaşacak. Yeni keşfedilen açıkları, yazılan programları, exploitleri vs. erişebilecekleri ve heyecanla takip edecekleri bir kategori olacaktır eminim.

Herkesin bayramını da kutlarım.

Musileno

Edit:

İkinci öneri için bir eklemede bulunayım, dil takımı üyelerimiz binbir uğraşla internetten kaliteli yabancı kaynakları bulup bunları çeviriyorlar. Lakin gereken ilgiyi görmüyor bu konular ve zamanla arada kaynayıp ikinci sayfaya gidiyor. Hem gereken ilgiyi görmesi hem de kolayca bu konuları bir arada bulabilmek için yeni bir kategori açılması ve şu şekilde olmasını talep ediyorum:

İthal Konular
Altındaki Açıklama: Ekibimizce Yabancı Forumlardan Çevrilmiş Konular

Son düzenleme:

Di Di

Üye
8 Eyl 2016
60
0
Hayırlı bayramlar :)

Bence çok aşağıda o kategori yukarıda olması lazım :)

umix94

Katılımcı Üye
1 Ağu 2009
366
0
14
root@world
Musileno görüşünü destekliyorum. Mantıklı bir hareket olur bence böyle bir uygulama.

Yabancı forumlardan TurkHackTeam için Türkçeye çevirilen bir çok kaynak arka sayfalarda kaldı. Türkçeye çevirilmiş kategorisi açılırsa daha düzenli bir görünüm olur.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Bu konuda Dil Takımı liderinin fikri önemli. Onderpants'e konu linkini atabilirsiniz.

TheSoldier05

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
2,098
1
Toprak
Sadece hackleri paylaşak yarın bir gün yürümeyi öğrettiğiniz adamlar size koşmasın.Sadece düşüncem arkadaşlar.Yoksa tht yi dünyaya taşımak güzel olurdu.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Yine ben yine muhalefete muhalefet :)

Kategoride düzenlemeler yapılabilir bu doğru. Dil eğitimi konuları ayrı bir yere taşınır. Ama yeni kategoriue gerek yok bence.

Şu var, yabancı birinin gözünden bakmalı. Bu konuda musi haklı. Ama Türkçe kaynakları onlara açmaktan söz etmiyorum. Tht hakkında bilgileri, haberleri, olayları oradan yabancı dillerde duyurmak mantıklı olur bence. Asıl amaç yabancılara tanıtmak çünkü.

Eee, dil takımına selam olsun onlar mesajı alır.Bakalım güzel gidiyorlar umarım öyle devam eder.

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg
Yüzde yüz haklısın musileno.
Bizim için de zorluk oluyor aslında. Bu konuyu daha önce düşündüm. Çünkü, inanamazsiniz yabanci forumlar hazine gibi bir dalıyoruz yuzlerce arsivler konular var burada da boyle bir ayricalik taninmasi hem bizim hem de uyeler acisindan iyi olur.

Dil Kulubunun de kurulmasi ile canlanan kategori genisletilmeli.

Unfounded_

Üye
27 Tem 2016
77
0

İkinci durum ise, dil takımının yabancı forumlardan alıp türkçeye çevirdikleri konuları ise "yabancı forumlardan çevrilmiş konular" isimli kategorilerde açmaları ve mevcut konuların oraya taşınmaları.

Neden derseniz dil takımının bunu yapmasındaki asıl amaçla örtüşüyor zaten. Hiçbir Türk forumunda paylaşılmamış ve oldukça kaliteli içerikleri bulup Türkçeye çevirmek.

E bunun sayesinde de tht üyeleri bu kategoride bir nevi "ithal" içeriklere ulaşacak. Yeni keşfedilen açıkları, yazılan programları, exploitleri vs. erişebilecekleri ve heyecanla takip edecekleri bir kategori olacaktır eminim.

Musileno

Bunu yaptigim icin " hazira konan , kopyala yapistir yapan kişi" yakistirmasi yapilmis uye notum****im yazdi bilmiyorum

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Yine ben yine muhalefete muhalefet :)

Kategoride düzenlemeler yapılabilir bu doğru. Dil eğitimi konuları ayrı bir yere taşınır. Ama yeni kategoriue gerek yok bence.

Şu var, yabancı birinin gözünden bakmalı. Bu konuda musi haklı. Ama Türkçe kaynakları onlara açmaktan söz etmiyorum. Tht hakkında bilgileri, haberleri, olayları oradan yabancı dillerde duyurmak mantıklı olur bence. Asıl amaç yabancılara tanıtmak çünkü.

Eee, dil takımına selam olsun onlar mesajı alır.Bakalım güzel gidiyorlar umarım öyle devam eder.

Dil eğitimi konuları yeni bir yere taşınıp da yeni kategori açılmadan olmaz yalnız :)
Herhangi bir kategorinin alt kategorisi de olur asıl amaç bu dil eğitim konularını bir arada tutup international forumu asıl işlevini sağlanmasına devam ettirmek dostum..

Bunu yaptigim icin " hazira konan , kopyala yapistir yapan kişi" yakistirmasi yapilmis uye notum****im yazdi bilmiyorum

Hangisini?

Sadece hackleri paylaşak yarın bir gün yürümeyi öğrettiğiniz adamlar size koşmasın.Sadece düşüncem arkadaşlar.Yoksa tht yi dünyaya taşımak güzel olurdu.

Keşke koşsalar ben her türlü razıyım önemli olan forumun selameti dostum benim değil.

Yüzde yüz haklısın musileno.
Bizim için de zorluk oluyor aslında. Bu konuyu daha önce düşündüm. Çünkü, inanamazsiniz yabanci forumlar hazine gibi bir dalıyoruz yuzlerce arsivler konular var burada da boyle bir ayricalik taninmasi hem bizim hem de uyeler acisindan iyi olur.

Dil Kulubunun de kurulmasi ile canlanan kategori genisletilmeli.

Aynen öyle dostum.

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
164

Herkese merhabalar. Merak etmeyin, bu öneri konum diğerleri gibi eleştri ve yerme temelli değildir. Göze çok batan bir durumdan ve çözümünden bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi international forum, sitemizde sörf yapan yabancı bireylere bir kolaylık olsun diye açılmış bir bölümdür. Eskiden aktif bir forum değildi, haftalık ingilizce haberler paylaşılırdı.

İşin güzel tarafı bu sene bölümümüz canlandı, daha çok ve kaliteli içerik paylaşıldı. Yalnız bu da bir şeyi doğurdu, kategori asıl amacından uzaklaştı. Kategoriye giren yabancı üyeler için konu karışıklığına sebep oluyor.

Bunda benim de payım var evet, ilgili kategori düzgün olmadığından ötürüdür. International forumda dil eğitimine yönelik paylaşımlar çoğaldı. Önerim yabancı dil eğitimi kategorisi açılmalı ve international forumdaki mevcut konular buraya taşınmalı.

Musileno

Faydalı olur en azından International Forum daha aktif şekilde kullanılabilir. Bende katılıyorum uygulanırsa faydalı olacağı kanaatindeyim.

Unfounded_

Üye
27 Tem 2016
77
0
Dil eğitimi konuları yeni bir yere taşınıp da yeni kategori açılmadan olmaz yalnız :)
Herhangi bir kategorinin alt kategorisi de olur asıl amaç bu dil eğitim konularını bir arada tutup international forumu asıl işlevini sağlanmasına devam ettirmek dostum..

Hangisini?

Keşke koşsalar ben her türlü razıyım önemli olan forumun selameti dostum benim değil.

Aynen öyle dostum.

Alinti yaptigim yer

'Black Warrior

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ocak 2013
12,132
5
E5
International bölümü yerine ınternational kategori yada adı neyse işte o diye kategori açılabilir. Bölümleride yabancı forumdan çeviriler, haberler vs. diye olabilir. Diğer mesajları okumadım başkası demiş olabilir yada sende bunu demek istemiş olabilirsin bir yazayım dedim fikirin gayet güzel.

iscorpix

Kıdemli Üye
10 Eyl 2012
4,378
12
Bence de faydali olur örneğin alt kategoriler oluşturur haberler , web hacking , güvenlik , sistemler gibi belli başlı ana konular açılır giren üyeler istediklerine daha rahat ulaşabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.