Mobil internet belirli bir süre sonra sınırlı erişime düşüyor neden?

Eray B

Yeni üye
4 Eyl 2019
41
0
İstanbul
merhaba dostlar wifi ağıma daha önceden sorunsuz bağlanabiliyorken 1 ay öncesinde bi sorunla karşılaştım

Vbz6yv.jpg

wifiye bağlandıktan 2 3 saniye sonra wifi işaretinin yanına ünlem işareti geliyor, bi zamana kadar express vpn ile idare ettim o zaman hiç bir sorun olmuyordu ancak vpn min cracki bitti şimdi bağlanamıyorum çözümünü bile varmı?

hanifiking21

Katılımcı Üye
17 Mar 2021
523
119
bilmesende olur
merhaba dostlar wifi ağıma daha önceden sorunsuz bağlanabiliyorken 1 ay öncesinde bi sorunla karşılaştım

Vbz6yv.jpg

wifiye bağlandıktan 2 3 saniye sonra wifi işaretinin yanına ünlem işareti geliyor, bi zamana kadar express vpn ile idare ettim o zaman hiç bir sorun olmuyordu ancak vpn min cracki bitti şimdi bağlanamıyorum çözümünü bile varmı?
knk belki seni 192.168.1.1 yada 192.168.0.1 engelmiştirler

23 Şub 2019
134
39
NULL
Bu tip sorunlar çok fazla başımıza geliyor çözüm olarak şunları sunabilirim
1- Wifi ağına katılım sınırı olabilir (örn:3 kişiden fazla katılırsa internete erişimi kapat).
2- Modem arayüzüne girerek ayarları sıfırlayabilirsin.
3- Başka bir telefondan katılmayı deneyebilirsin.
4- İnternet sağlayıcısı tarafınızı engellemiş olabilir.
5- Düşük bir olasılık kota dolmuş veya fatura ödenmediği için sınır gelmiş olabilir.

Eray B

Yeni üye
4 Eyl 2019
41
0
İstanbul
knk belki seni 192.168.1.1 yada 192.168.0.1 engelmiştirler
mac adresim engellenince komple erişim kesiliyor onu biliyorum modem arayüzüne erişimim yok şuanlık

Bu tip sorunlar çok fazla başımıza geliyor çözüm olarak şunları sunabilirim
1- Wifi ağına katılım sınırı olabilir (örn:3 kişiden fazla katılırsa internete erişimi kapat).
2- Modem arayüzüne girerek ayarları sıfırlayabilirsin.
3- Başka bir telefondan katılmayı deneyebilirsin.
4- İnternet sağlayıcısı tarafınızı engellemiş olabilir.
5- Düşük bir olasılık kota dolmuş veya fatura ödenmediği için sınır gelmiş olabilir.
dediklerinizin hepsibi kontrol ettim, vpn ile wifiye bağlanınca kullanabiliyorım wifiyi

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
348

Vbz6yv.jpg

merhaba dostum Uyarı da belirttiği gibi İnternet Sağlayıcının Müşteri hizmetlerini arayarak sorunun giderilmesini isteyebilirsin ancak sinyallerin normalse bir sorun gözükmüyorsa veya tek sorun senin cihazındaysa Cihazında bulunan rom orijinal değilse orijinal yükleyip fabrika ayarlarına dönmen sorunu giderecektir.
(Diğer Wifilere Bağlanıyorsa sorun internet sağlayıcısındandır.)
iyi forumlar ^^​

Eray B

Yeni üye
4 Eyl 2019
41
0
İstanbul
O halde telefon dns ayarlarını varsayılan hale getirmeyi deneyip VPN programını kaldırmayı deneyin
denedim fakat yine işe yaramadı diğer wifilere normal bağlanabiliyorum

merhaba dostum Uyarı da belirttiği gibi İnternet Sağlayıcının Müşteri hizmetlerini arayarak sorunun giderilmesini isteyebilirsin ancak sinyallerin normalse bir sorun gözükmüyorsa veya tek sorun senin cihazındaysa Cihazında bulunan rom orijinal değilse orijinal yükleyip fabrika ayarlarına dönmen sorunu giderecektir.
(Diğer Wifilere Bağlanıyorsa sorun internet sağlayıcısındandır.)
iyi forumlar ^^​
diğer internetlere bağlanıyor dediğinizi deniycem

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
786
root
Modemin arkasında iğne kadar bi delik olacak ona iğne ile 10-15 sn basılı tut modem sfirlanacak fakat şunu söylemeliyim modem ismi ve sifresi ilk haline dönecek uygulayıp dene bakalım modemden engel yemiş olma ihtimalin var

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
1,173
Selamlar, modem sizi ağdan engellemeye çalıştığı için 2 - 3 saniye sonra modemden atıyor. Bunu sadece modem arayüzüne erişerek, modeme reset atarak, müşteri hizmetlerini arayarak çözebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.