İnternet üzeri yabancıları dolandırma

01azat01

Yeni üye
30 Haz 2018
22
5
Dostlar çevremde yabancıları dolandıran insanlar var (alman,İngiliz vs) Bunların hesaplarına giriş yapıyorlar. her çekimde 100 300 500 15bine kadar çekiyorlar bildiğim kadarıyla önce karşı tarafla yazışıyorlar (çeviri kullanarak), 1 tane site var para olayları orda oluyor doğuda çok fazla yapan insan var . Geceleri ofise gidiyorlar perdeyi kapatıyorlar sabaha kadar bu işi yapıyorlar her ofiste 2/3kişi oluyo genelde (3/5 ev,araba alan bile var) sitenin ismi sudan,sodan diye birşey ben bulamadım daha önce duyan gören oldumu bu dolandırıcılık yöntemini ? (TR deki insanları dolandırmıyorlar (direk hapis) Sadece yabancılar dolandırıyorlar .

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
Dostlar çevremde yabancıları dolandıran insanlar var (alman,İngiliz vs) Bunların hesaplarına giriş yapıyorlar. her çekimde 100 300 500 15bine kadar çekiyorlar bildiğim kadarıyla önce karşı tarafla yazışıyorlar (çeviri kullanarak), 1 tane site var para olayları orda oluyor doğuda çok fazla yapan insan var . Geceleri ofise gidiyorlar perdeyi kapatıyorlar sabaha kadar bu işi yapıyorlar her ofiste 2/3kişi oluyo genelde (3/5 ev,araba alan bile var) sitenin ismi sudan,sodan diye birşey ben bulamadım daha önce duyan gören oldumu bu dolandırıcılık yöntemini ? (TR deki insanları dolandırmıyorlar (direk hapis) Sadece yabancılar dolandırıyorlar .
Dostum, Phishing Yapıyorlar
Araştırabilirsin

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
Peki yanancıları dolandırmak mumkunmu bu yöntemle? Çok güzel para kazanabilirmi insan ? VPN gereklimi? Bildiğim kadarıyla ip adresi değiştiriyorlar yerleri belli olmasın diye ama hala emin değilim bence phishing değil öyle ise basite kaçar
Hocam, Sana anlatayım,
Phishing sitesini Açıyorsun, Sonrasında Yabancılara Diyorsunki,
Örnek vereyim instagram takipçi sayısını öğrenin diye-- Bir reklam yap hocam
İnsanlar gelecek ve e posta ve şifrelerini yazacak
Ve sonrasında e posta ve şifreler senin Terminaline gelecek
Sen o hesapları çalacaksın ve insanlardan 100-200 dolar karşılığında Hesaplarını geri verebileceğini söyle
Bitcoin üzerinden hocam bu arada
Bu kadar basit

ulu bozkurt

Katılımcı Üye
27 Tem 2022
327
94
Hocam, Sana anlatayım,
Phishing sitesini Açıyorsun, Sonrasında Yabancılara Diyorsunki,
Örnek vereyim instagram takipçi sayısını öğrenin diye-- Bir reklam yap hocam
İnsanlar gelecek ve e posta ve şifrelerini yazacak
Ve sonrasında e posta ve şifreler senin Terminaline gelecek
Sen o hesapları çalacaksın ve insanlardan 100-200 dolar karşılığında Hesaplarını geri verebileceğini söyle
Bitcoin üzerinden hocam bu arada
Bu kadar basit
Katılıyorum

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
yok yapmak için sormuyorum bilgisayarıma virus bulaşır diye cmd bile yükleyemiyorum durumum iyi
:D ben neredeyse her istediğimi yüklüyorum dikkatli olunur ise hiç sıkıntı çıkmıyor fazla böyle korkuya gerek yok dostum küçükken ben de böyleydim ama şimdi neyin ne olduğunu anlayınca böyle bir korku yaşamıyorsun dikkatli ol yeter...

ProbbyGuy

Üye
18 Haz 2020
90
13
Diplerden
Forum misyonlarına aykırı fakat phising yöntemleri ile geniş bütçe ve biraz uğraş la yapabilrsin
genelde fake bir vpn sayfası oluşturup banking toolları ile bilgeseyarına erişim sağlıyıp hesabındaki parayı aklyolar
yüzlerce tanıdığım var 100 kişiden 99 unun siber sabıkası var hertürlü yakalanıyosun

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
Forum misyonlarına aykırı fakat phising yöntemleri ile geniş bütçe ve biraz uğraş la yapabilrsin
genelde fake bir vpn sayfası oluşturup banking toolları ile bilgeseyarına erişim sağlıyıp hesabındaki parayı aklyolar
yüzlerce tanıdığım var 100 kişiden 99 unun siber sabıkası var hertürlü yakalanıyosun
Ne kadar geniş bir hacker çevren varmış :) yüzlerce falan diyorsun benim irlde hiç yok

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
Eyv kanka da phishingi ne kadar sürede halledebilirim (kendi sitem olmayacak) yani 1 2 saatte hazırlayabilirmiyim (site kurupta yapabilirimde uğraşamam
1-2 Saatmi ? :ROFLMAO: :ROFLMAO:
benim 15-20 dakikamı almaz (Scriptim varsa)
Siteyi kuracak otomatik kodlar veriliyor ücretsize hocam
Çok kolay bir şey
AMA ÖNLEMİNİ AL, Yakalanırsan paketliyorlar hocam, Marsa gönderiyorlar

Eyv kanka da phishingi ne kadar sürede halledebilirim (kendi sitem olmayacak) yani 1 2 saatte hazırlayabilirmiyim (site kurupta yapabilirimde uğraşamam
Bunu Yaparsan 10.000'lerce dolar kazanabilirsin (Belki)
Ama Yakalanırsan seni Marsa yolluyorlar
O yüzden dikkatli olmanı tavsiye ederim hocam
En iyisi Hiç bu işlere girmemek
Teşekkür ederim

01azat01

Yeni üye
30 Haz 2018
22
5
Ne kadar geniş bir hacker çevren varmış :) yüzlerce falan diyorsun benim irlde hiç yok
Bunu Yaparsan 10.000'lerce dolar kazanabilirsin (Belki)
Ama Yakalanırsan seni Marsa yolluyorlar
O yüzden dikkatli olmanı tavsiye ederim hocam
En iyisi Hiç bu işlere girmemek
Teşekkür ederim
Hocam galiba bunu yapıyorlar çok basit geldi bana yazılım ve site işlerinden ugraştığım için bana öyle geldi , peki hesapları çaldık diyelim , para işini nasıl hallediyorlar onu anlamadım ben açık açık tehditmi ediyorlar insanları örnek ; 500tl gönder hesabını geri vereyim veya mesajlaşmalar da yakın arkadaslarına IBAN atarak paramı alıyorlar para konusu anlamadım kim bu tuzağa düşerki?

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
57
İstanbul
Ö
Hocam galiba bunu yapıyorlar çok basit geldi bana yazılım ve site işlerinden ugraştığım için bana öyle geldi , peki hesapları çaldık diyelim , para işini nasıl hallediyorlar onu anlamadım ben açık açık tehditmi ediyorlar insanları örnek ; 500tl gönder hesabını geri vereyim veya mesajlaşmalar da yakın arkadaslarına IBAN atarak paramı alıyorlar para konusu anlamadım kim bu tuzağa düşerki?
Öhö öhö kripto para ile yakalanma riskin azdır gibi gibi .d

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
hocam BİTCOİN cevabı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.