İnterneti Tamamen Çökertme //Detaylı Araştırma

x1x1pezo1x1x

Kıdemli Üye
5 Haz 2015
2,378
2
cehennem
vay be adamlar 2k kişi ile internetteki domainlerin %60'ını çökertiyor THT'nin rekoru 82k söyleyelim adamlara THT'nin sunucularından alsınlar...

FoxZoby

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
762
0
Evet, dediklerin tamamen doğru kesinlikle verdiğin bilgilerin yanlış olduğunu düşünmüyorum ama 2k userli botnet saldırısıyla Net'in %60'ının çökmesi kulağıma komik geliyor.

Evet demekki o günün şartları öyleymiş, ayrıca zaten önemli olan burada ICANN Name Server adreslerinin sunucusunu bulmak gerisi... :twist Zaten bu sunucular çökerse mecburen Net gider sonuçta internet protokolü olan ICANN'dan Domain NS adresleri alınamayacağı için hosting sunucusuna bağlanamayacaktır.

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
Estağfurullah, Name Server "sunucuların adresi" dediğiniz gibi ns1.google.com gibi.

O zaman sizlere bir yardımım dokunsun böyle bir saldırı yapacaklara...( Bir çoğunuz biliyordur ben yinede bilmeyenler için...)

OAVYQQ.png

Kali Linux Terminal(Üçbirim)'e
Kod:
dmitry www.örneksite.com
yazarsanız sitenin bir çok bilgisi ve NS'leri görünecektir :)

FoxZoby

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
762
0
O zaman sizlere bir yardımım dokunsun böyle bir saldırı yapacaklara...( Bir çoğunuz biliyordur ben yinede bilmeyenler için...)

OAVYQQ.png

Kali Linux Terminal(Üçbirim)'e
Kod:
dmitry www.örneksite.com
yazarsanız sitenin bir çok bilgisi ve NS'leri görünecektir :)

Benim anlattığımı tam anlamıyla anlamadınız sanırsam, Tüm Domain'lerin Name Server adresleri bir veya daha fazla sunucuda barınmakta, biz bu sunucuyu çökerterek tüm Domain'lerin Name Server bilgisini yok ederek domainlere tıklandığında hosting bağlantısını kesmeyi hedefliyoruz, konu bu yani. :)

TurkTRakya007

Yeni üye
13 Mar 2016
19
0
Yeni olduğum için soruyorum.Topluca düşman bir gruba saldırı yapılmak istendiğinde nasıl haberimiz olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.