İnternetle ilgili bir problemim var

Niflheim

Üye
30 Haz 2019
72
2
Merhaba forum üyeleri iyi akşamlar dilerim

Hız testi yaptığımda indirme hızım gayet normal değerlerde çıkmakta 30mbps indirme 6 mbps yükleme şeklinde

Fakat ne video izleyebiliyorum ne de dosya indirebiliyorum

Dosya indirmeye kalktığımda 200kb hızla indiriyor.Bunun sebebi nedir ve çözümü ne olabilir ?

Niflheim

Üye
30 Haz 2019
72
2
sunucuya bağlantı kurulamıyor diyor test yapılmıyor maalesef

Bu arada speedtest sitesinden test yapmaktayım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Niflheim

Üye
30 Haz 2019
72
2
ping 10 gösteriyor , Farklı cihazlarda da aynı durum söz konusu.Hatta şöyle ssd ye indirme yapmayı denedim belki fark olur diye yine aynıydı sonuç.Harddiskle alakalı bir sorun vardır diye bunu denedim fakat hdd de problem yokmuş anlaşılan.

Ayrıca sadece indirmemde problem yok video izlerkende donma takılma yapıyor.

Yani anlayacağınız hız testlerindeki sonuçlarla alakası yok hızımın şuan ilginç bir şekilde

Hız testi yapmaya olanak sağlayan sitelerin internet sağlayıcılarıyla ortak olduğunu düşünmeye başladım doğrusu :)

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul
ping 10 gösteriyor , Farklı cihazlarda da aynı durum söz konusu.Hatta şöyle ssd ye indirme yapmayı denedim belki fark olur diye yine aynıydı sonuç.Harddiskle alakalı bir sorun vardır diye bunu denedim fakat hdd de problem yokmuş anlaşılan.

Ayrıca sadece indirmemde problem yok video izlerkende donma takılma yapıyor.

Yani anlayacağınız hız testlerindeki sonuçlarla alakası yok hızımın şuan ilginç bir şekilde

Hız testi yapmaya olanak sağlayan sitelerin internet sağlayıcılarıyla ortak olduğunu düşünmeye başladım doğrusu :)

Ortaklık olsa dahi sonuçlar yanıltıcı değildir.
Eğer diger cihazlarda da aynı sıkıntı yaşanıyor ise modeme reset atmayı deneyin belki işe yarar, eğer hala sorun çözülmedi ise ilk önce müşteri hizmetlerini arayın sorunu anlatın yeterli düzeyde yardımcı olmazlar ise modeminizi değiştirmelisiniz.
Kablolu olarak da bağlanmayı deneyin.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Normalde "ekran kartı driver'ı sorunu" der geçerdim ama... Yahu normal download da yavaşmış. Sen yine de ekran kartı driver'ını güncelle.

Hani "windows update" içinde "Delivery optimization" vardır, ilk çıktığında internetteki her cihaz senin internetini sömürdüğünden kapatmadığın sürece böyle bir sorun oluyordu. Eğer uzun zamandır (ama çok uzun zaman yahu, imkansız) update yapmamışsan Ayarlar, windows update içinden Delivery Optimization'ı kapat. Veya daha iyisi güncelle baştan sona windows'u...

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112
Merhaba Niflheim,

Sorununuzun birden fazla sebebi olabilir. Öncelikle iç tesisatınızda problem olabilir elektrikçi ile halledebilirsiniz. Modeminiz de sorun olabilir, değiştirmeniz gerekebilir.

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
1,958
1,287
Müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz. Durum hakkında bilgi aldıktan sonra servis yönlendirmesi isteyebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.