İnternetle ilgili bir sorunum var

alpertech

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
386
0
Ankara
Selam herkese, evde 16mbps lik turktelekom ev interneti var. 4 kisiyiz annem,babam,abim,ben. Babam sürekli pcde pubg oynuyor. Abim de telefonla online oyun oynar. Ben ve annem de normal internete giriyoruz. İnstagram youtube twitter falan. Ama biz internete girince onlar oyun oynayamıyor adam akıllı ve laf ediyorlar. Qos falan pek işe yaramıyor. Onlar oyun oynayacak diye biz internete ki giremicez. Nasıl çözebilirim bu işi? Altyapi max 16 zaten

HACKR00T

Üye
29 Şub 2020
71
0
tamam tamam senin sorun belli oldu sen modemi bence ikiye böl tabi modeminde böyle bir özellik varsa şimdi evine senin istersen 100mbps internet gelsin ama senin modemin bu 100mbps interneti kaldırabilecek güçte değilse sen zaten yine ping ile oyun oynarsın yine takılmalar olur yeni modemlerde ikiye bölme muhabbeti var misafir ve asıl kullanıcı özelliği madem sadece twitter facebook kullanıyorsun o zaman misafir ağından giriş yap asıl ağa çok az bir etki ediyor modemin eskiyse yenisini alman lazım çünkü teknoloji kendisine ayak uydurmamızı istiyor

alpertech

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
386
0
Ankara
tamam tamam senin sorun belli oldu sen modemi bence ikiye böl tabi modeminde böyle bir özellik varsa şimdi evine senin istersen 100mbps internet gelsin ama senin modemin bu 100mbps interneti kaldırabilecek güçte değilse sen zaten yine ping ile oyun oynarsın yine takılmalar olur yeni modemlerde ikiye bölme muhabbeti var misafir ve asıl kullanıcı özelliği madem sadece twitter facebook kullanıyorsun o zaman misafir ağından giriş yap asıl ağa çok az bir etki ediyor modemin eskiyse yenisini alman lazım çünkü teknoloji kendisine ayak uydurmamızı istiyor
Ev internetini 2018 eylül gibi bağlatmıştık. Ben youtube facebook twitter giriyorum. Nasıl yapabilirim. TD-W9970v3 turktelekomun kendi tplink modemi

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
320
Türkiye
4 farklı cihaza yaydığınız zaman internet hızı oldukça düşüyor. Fiber altyapı yok ise bunu değiştirmeniz mümkün değil. Maalesef kaynağa dayalı bir çözüm yok. Anca belirli saatler arasında erişim paylaşımı yapabilirsiniz. Günün belirli saatleri oyun belirli saatlerini sosyal medya kullanımı olarak ayırdığınız zaman aile içerisinde kargaşa yaşamazsınız. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.