İnternette tamamen anonim olmak ?

Niflheim

Üye
30 Haz 2019
72
2
Arkadaşlar biraz araştırdım bu konuyu.Vpn falan bir yere kadar işe yarıyormuş sanırım.İnternette gezinirken tamamen anonim olmak yani iz bırakmadan kullanmak,Bize geri dönüşü olmayacak bir yol izlemek mümkün mü ?

Yani demek istediğim kendi ip adresimizi ve kendi bilgilerimizi hiç bir şekilde bulunmayacak duruma getirebilir miyiz ?

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Tor ağını kullanırsan anonim olursun.
Eğer bir suç işleyeceksen tor ağıymış felan dinlemezler devlet bulur seni.
He amacın sadece anonim olmaksa herhangi bir suç işlemeyeceksen kesinlikle tor ağını kullan derim.
suç işleyeceksen eğer kendi internetinden yapamazsın zaten.

Niflheim

Üye
30 Haz 2019
72
2
hocam büyük çaplı değil sosyal medya hesabı,site vesaire işleri kendi internet ağımda yapmış olsam sıkıntı yaşar mıyım ? ya da sıkıntı yaşamamanın yolları nelerdir

Niflheim

Üye
30 Haz 2019
72
2
Şöyle mesela.Ben bir hesabı çaldım.Ve hesapta hiç bir şey yapmadım.Şifreyi başkasına anonim bir şekilde ulaştırdım.Hesapta ne yapacaksa benim şifreyi verdiğim kişi yaptı.Bunun bana geri dönüşü olur mu ?

Veteran 7

El Patrón
26 Ara 2011
11,501
12,881
Şöyle mesela.Ben bir hesabı çaldım.Ve hesapta hiç bir şey yapmadım.Şifreyi başkasına anonim bir şekilde ulaştırdım.Hesapta ne yapacaksa benim şifreyi verdiğim kişi yaptı.Bunun bana geri dönüşü olur mu ?

Kanıtlandığı takdirde sopanın en büyük ucu sana dokunur tabiki, her zaman bu tip işlerden uzak durulmasını tavsiye etmişimdir. Ben de zamanında deface/hack ekibini yönettim burada uzun yıllar fakat biz tamamen ses duyurmak amaçlı, kişisel menfaatler olmadan ve sistemlere kalıcı zararlar vermeden bir tepki koymayı hedefledik tüm operasyonlarda (Hiçbir zaman Türk sitelerinde bir işlem yapmadık). Ancak kişilerin şahsi hesaplarına, özel hayatlarına veya kredi kartlarına v.s. erişme durumlarına tamamen karşıyım şahsi olarak, bu hırsızlığın online halidir.

CoderLeo

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
328
0
tor browser öneririm . ama yukarda dediği gibi suç işliceksen devlet illaki bulur. ama anonim olarak takılmak istersen tor ağı telefondad orbot ilke orfox olarak geçiyor.

EMR00

Üye
24 Nis 2020
185
0
vpn falan hiç gerek yok. bi sorun olursa fişi çek tamamdır.

forumda anonimlik ile ilgili olan bütün konularda şu yazı vardır elbet. "internette hiçbir zaman tam olarak anonim olamazsın."
çünkü en anonim olduğunu düşündüğün zaman bile diğerlerinden farklı bir sistem kullanacağın için yine anonim olamazsın. ama birkaç önerim var:
whonix,tor browser,nordvpn,tails ve ip*mac değiştiriciler.
kendi ağını kullanmaman gerektiğini söylemiyorum bile

Pumpman

Yeni üye
1 Eki 2022
3
1
Hocam şimdi Bu Whonixte gidip abuk subuk işler yapılırmı mesela Twitterde hakaret etmesen bile birisi kafası atınca suç duyurusunda bulunabiliyor
Whonix Veri Verirmi
Güvenilirmidir
KVM/Qemudan whonix açınca virtualbox Tan farkı ne oluyor ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.