İnternetten nasıl para kazanırım?

8 Kas 2019
202
0
Mezar
Merhabalar. Ben internetten para kazanmak istiyorum ama ne iş yaparak kazanmam daha doğru olur bilmiyorum mesela kendimi geliştirip Bug Bounty mi yapmalıyım, web sitesi açmayı öğrenip Freelancer olarak mı çalışmalıyım yada hosting ve domain ticaretine mi girmeliyim yani hangisi benim için daha kolay ve fazla kazanç saglatir ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Cevap: internetten para kazanmak için seçim yapmak

Merhabalar. Ben internetten para kazanmak istiyorum ama ne iş yaparak kazanmam daha doğru olur bilmiyorum mesela kendimi geliştirip Bug Bounty mi yapmalıyım, web sitesi açmayı öğrenip Freelancer olarak mı çalışmalıyım yada hosting ve domain ticaretine mi girmeliyim yani hangisi benim için daha kolay ve fazla kazanç saglatir ...

Merhaba,

en doğru cevap şudur hangi yöntemde daha bilgili,donanımlı ve hevesli isen onu yapman gerekiyor. Burada kilit nokta sevdiğiniz bir şeyi yapmak çünkü sevdiğiniz bir konuya yönelirseniz her türlü kazanç ve başarı sağlarsınız.

iyi forumlar dilerim

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,198
672
anket işlerine girmeni tavsiye etmiyorum. onun dışında bilgin olduğu alanda blog falan açabilirsin. instagram sayfası açabilirsin, youtube'ta içerik üretmeye çalışabilirsin. fakat bunların hepsi uzun vadeli şeyler kolayca kazanabileceğin bir yol yasal olarak yok.

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,900
1,246
Kazanç en son iştir. Önemli olan yapabiliten. Bilmediğin, o alanda deneyimin olmadan, araştırmadan bir başarı elde etmek pek mümkün değil. Öncelikle amacınızı belirleyiniz. Ben hangi alanda başarı gösterebilirim? (İnstagram sayfası, blog, içerik üreticisi ve bunlar gibi size kalmış ). Araştırıp, uygulayarak yolunuzu çizmenizi öneririm.

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,766
680
Germany
Merhaba,
İnstagram kullanıcı adları veya doomain alıp satarak para kazanabilirsiniz bunu webmaster platformlarında satabilirsiniz. :diablo

İyi Forumlar.

Soulfly12

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
366
1
İnstagram üzerinden satış veya sosyal medya hesaplarının satışını yapabilirsiniz ücretli olarak site açabilirsiniz ücretli olarak script yazabilirsiniz yapabileceklerinizin sınırı yok.

CassPort

Uzman üye
31 Ara 2015
1,590
38
root@cass:~#
Kısaca tecrübelerime dayanaraktan söylüyorum site açmana gerek yok saçmalık zaten biz açtık 1 ay sonra kapattık. Bionluk sitesini yazmış bir arkadaş orayı da ben bizzat denedim komisyon oranları yüksek örneğin 50 TL lik iş yapsan 25 TL kazancın oluyor. R10 öneririm aktif olarak kullanıyorum. Tecrübeli olduğun konu üzerine sosyal medya, tasarım, yazılım vs. hizmet verebilirsin. Onun dışında yabancı freelancer sitelerini öneririm. Bug bounty yapacak bilgin varsa hiç durma bence en azından tişört kazanırsın :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.