iOS Cihazlar İçin WiFi Hack'lemenin 2 Yolu - Hem Jailbreaksiz Hem De Jailbreakli Cihazlar İçin // Musileno

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Merhaba arkadaşlar, hepinizi teker teker selamlıyorum. Bu konumda sizlere iOS işletim sistemli cihazlarda nasıl WiFi hackleyebileceğinizden bahsedeceğim. Biliyorsunuz, iOS tamamiyle kapalı bir kutu. Hele Jailbreaksiz halinde resmen telefonunuza kelepçe vurulmuş gibi. Ki diyeceksiniz bu güvenliği sağlamaz mı, elbette bir nebze sağlar ama Apple firması NSA'e hizmet ettiğinden dolayı hiçbir faydası olmuyor.

CQ86qI.jpg

Konumuza gelirsek, 2 temel yoldan bahsedeceğim. Aslında bu yollardan biri WiFi hack sayılmaz ama yinede etrafınızdaki ağa bağlandığınız için haticeye değil neticeye bakılıyor :) 1. yolumuz AppStore'dan indireceğiniz WiFi Map Pro adlı programdır. Bu program nedir ne yapar dersek, bu programı yükleyenler, bağlı oldukları ağların şifresini paylaşıyorlar. Bu paylaşmalarla muazzam bir database oluşuyor. En çok da Pastane vs. yerlerin şifreleri paylaşılanlar arasında. Programı kurduğunuzda konumunuza en yakın paylaşımış yerleri görebilirsiniz. Bu program ülkemizde ne kadar yaygın ki, demeyin size biraz istatistiki bilgi vereyim;

Belli Başlı Şehirlerimizdeki Paylaşılan WiFi Noktası Miktarları:
Adana: 400
Ankara: 1800
Antalya: 800
Bursa: 500
İstanbul: 7500
İzmir: 800

Programın ücretli ve ücretsiz versiyonu var, aradaki tek fark reklamlı olması muhtemelen. Paranız yoksa ve jailbreak yapmak istemiyorsanız ücretsiz sürümü indirin. Paranız varsa ve jailbreak yapmak istemiyorsanız satın alın. Paranız yoksa ve jailbreakli ise cihazınız, AppCake'den .ipa sını indirip tam sürümü kurabilirsiniz. Satın alacaklar için, 20 TL fiyatı var programın.

Gelelim 'Wifi Hack' olarak adlandırabileceğimiz 2. yönteme. Bu yöntem için cihazınızın Jailbreakli olması gerekmektedir. Şimdi sırası ile yapmanız gereken adımları söyleyeyim:

• Cydia'yı açınız.
  • Alt Menüden Kaynaklar Kısmına Geliniz.
  • Sağ Üst Köşeden "Düzenle"ye basıp, ardından sol üst köşede beliren "ekle" tuşuna basın.
  • çıkan ekrana "repo.biteyourapple.net" yazıp kaynak ekle'ye basın ve çıkan siyah ekranda her şey tamamlandıktan sonra "cydia'ya geri dön" tuşuna basın.
  • ardından alt menüde "Arama" butonuna gelin.
  • IWep yazın.
  • Biteyourapple ın programları siyah sarı elma şeklindedir, diğer iwep'lere itimat etmeyin.
  • öncelikle iWep Pro 8 adlı programı indirin.
  • açtıktan sonra sağ üst köşede "i" butonu var oraya basın.
  • çıkan menüde about başlığının altında "Registration and Activation" a girin.
  • boşluğa herhangi 3 harf veya sayı yazın.
  • programımız tam sürüm olacaktır.
  • ardından cydia'da "iwep" aramıştık ya, oraya dönün.
  • Sarı siyah elma simgeli bütün Dicleri indirin. Yani iWep BTDic 2005,2006,2007, iWep STDic 2010 ve 2011'i indirip kurun.
  • Bütün bunlardan sonra programı açın.
  • Hackleyebileceğiniz WiFi'ler açık mavi yazıda olacaktır

Programımızdan Bir Adet Görüntü:
CQWJMt.png

Yine bir konunun daha sonuna geldik, bir sonraki anlatımımda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

Not: Başka birinin rızası olmadan WiFi'ına erişim sağlamak suçtur, ona göre kullanın, unutmayın ki ben sadece size kendi WiFi'ınızda denemeniz için öğretiyorum. Herhangi bir yasal durum hiçbir şekilde beni bağlamaz.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Teşekkürler arkadaşlar, uygulama ile ilgili deneyimlerinizi de buradan yazabilirsiniz..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.