Ip adresi gizliyerek instagrama nasıl girebilirim?

xenurine

Yeni üye
23 Haz 2020
2
0
Hepinize merhaba, izlenilemeyen bir instagram hesabı oluşturmak istiyorum izlenilemeyenden kastım hangi cihazdan girdiğim ve nereden girdiğimi gizlesin bu mümkün mü ?

Bir kaç defa VPN ve tor kullanarak girmeye çalıştım fakat instagrama giremedim ve hesabımı doğrulamam gerekti.

Son düzenleme:

Vorpex

Yeni üye
13 May 2020
2
0
Cevap: İzlenilemeyen instagram hesabı

hocam instagram ıp adresleri üzerinden hesaba giriş yaptığını görüyor ama torghost programı ile sürekli ıp degiştirebiliyorsun (nasıl yapıldıgını tam olarak hatırlamıyorum) onu bi deneyin saniyede 1 kere ıp değiştirecek şekilde kurun deneyin olursa olur olmazsa başka bir yöntem aklıma gelmedi...

Son düzenleme:

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,159
324

Hepinize merhaba, izlenilemeyen bir instagram hesabı oluşturmak istiyorum izlenilemeyenden kastım hangi cihazdan girdiğim ve nereden girdiğimi gizlesin bu mümkün mü ?

Bir kaç defa VPN ve tor kullanarak girmeye çalıştım fakat instagrama giremedim ve hesabımı doğrulamam gerekti.

İzlenilmez bir instagram hesabı oluşturmak imkansız Vpn ile de girseniz normalde girseniz Ip adresiniz her zaman belli olur. Ip adresiniz olmadan zaten giriş sağlayamazsınız sizi X şahsı olarak görmüyorlar sizi Ip adres ile X şahsı olarak görüyorlar. İyi forumlar.

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,764
409
Sydney
Ip adresi bir türlü Vpn vs. saklasanız bile, İnstagrama giriş yaptığınız cihaz bilgileri Kayıt ediliyor (Mac adresi, cihaz türü, vb.)
Mac adresini de bir kaç yöntem ile değiştirdiğini varsayalım lakin bu sefer cihaz bilgileri ile yine instagrama gidiyor. Kısaca senin dediğin gibi bir durum söz konusu olamaz

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Ip adresi bir türlü Vpn vs. saklasanız bile, İnstagrama giriş yaptığınız cihaz bilgileri Kayıt ediliyor (Mac adresi, cihaz türü, vb.)
Mac adresini de bir kaç yöntem ile değiştirdiğini varsayalım lakin bu sefer cihaz bilgileri ile yine instagrama gidiyor. Kısaca senin dediğin gibi bir durum söz konusu olamaz

MAC adresini alamazsın, alınabilse dahi tarayıcılar bunu engeller. Dediğin gibi MAC adresi değişiyor. Onu geçelim, HTTP başlıklarında dediğin User-Agent (cihaz bilgisi) bilgisi rahatlıkla değiştirilebilir.

5 Tem 2019
97
1
%100 değil de biraz gizlilik sağlayabilirsin diyelim

çok ciddi uluslar arası bir suç işlemediğin sürece güvendesin ayrıca minimum 16 günde bulunabilme avantajı var

duckduckuser
İnternette tam olarak anonim olamazsınız.

Vorpex
Instagram'da her türlü giriş bilgileriniz tutulur bunu önleyemezsiniz bir tür güvenlik önlemi.

aslında tekniken evet ama sana ait olmayan bir wifi ve bir pc üzerinden tam gizlilikle ve bulunduğun ortamda iz bırakmadan bulunamazsın zaten tam gizlilikte birini şak diye bulamıyolar belli bi süresi var 3 ila 15 gün arası bir süresi var buda bir avantaj

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13

çok ciddi uluslar arası bir suç işlemediğin sürece güvendesin

Bu doğru. Türkiye gibi bir ülkenin Tor ağını (whonix işletim sistemi için konuşacak olursak) cleartext olarak izleyeceklerini sanmıyorum. Belgelerde FBI'ın çeşitli tarayıcı açıkları kullanarak gerçek IP adreslerine ulaştıkları söyleniyor. Silkroad, büyük çaplı operasyon ile basılmış. Eleman gizlenmese bile bir şey olacağını sanmıyorum, ciddi işlerle uğraşılıyor TR'de genellikle...

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
248
İstanbul
Yasal izin almadan instagram da kimse senin İP adresini takip edemez,uluslar arası bir suç bu ve böyle bir imkan yok,sadece instagram senin tarayıcı bilgilerini görebilir. Harici şekil de dediğim gibi instagram dan ip takibi için yasal izin gerekli.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.