ip adresime giremiyorum ?

Mocean

Katılımcı Üye
29 Tem 2016
992
0
Sarmatia
arkadaşlar, asus modemim var ip adresim üzerinden localhost'a giremiyorum port falan açmama rağmen neden ?

Teknik bilgi: hata connectionfailure veriyor.

12 Tem 2007
188
0
arkadaşlar, asus modemim var ip adresim üzerinden localhost'a giremiyorum port falan açmama rağmen neden ?
Teknik bilgi: hata connectionfailure veriyor.

Oynadığın bir oyun nedeniyle mi bu sorunu yaşıyorsun? Okuduğuma göre Ip adresi olarak 198.***.**.**'a değil cihazın gerçek adresine bağlanman gerekiyor.
So I spent about 3 hours digging around the back of the entertainment center/connecting ethernet cables/configuring the MAC MINI with static addresses/isolating it from the internet/looking at friggin sniffer captures to see where this stupid 198.105 address was coming from WHILE I was trying to get FG to install correctly on my Macbook that is running El Capitan.
Somewhere in that time I scrolled and saw Trenloe's post suggesting..hey! forget that 198 address..just connect to the actual address of the device that is hosting the sessions.
So I did that..got a License conflict between my two machines and KNEW that was it. My DM came over with his laptop..hosted a session and I joined using his 10 address.
Works.
The simplest solution. Unbelievable.
Thanks to everyone who helped. I wish I hadn't spent so much time hung up on that Internal Address and ways to correct it.
Kaynak:
https://www.fantasygrounds.com/foru...ternal-IP-Address-(Connection-Failure)/page2&

Mocean

Katılımcı Üye
29 Tem 2016
992
0
Sarmatia
Pª₹ª"¡"ºN€₹℠;7581263' Alıntı:
Oynadığın bir oyun nedeniyle mi bu sorunu yaşıyorsun? Okuduğuma göre Ip adresi olarak 198.***.**.**'a değil cihazın gerçek adresine bağlanman gerekiyor.

Kaynak:
https://www.fantasygrounds.com/foru...ternal-IP-Address-(Connection-Failure)/page2&

hiçbir oynadığım oyun açık değil hocam

http://192.168.1.13/ şeklinde giriş yapabiliyorum ama aynı şeyi ip adresim üzerinden olduğunu söyleyemeyeceğim.

ayrıca windowsun da modemin de firewall'ı kapalı dmz de kendi ip'mi açtım ondan oluyordur diye.
modemin bana verdiği ip'yi sabitledim ayrıca duckdns'de kurdum ama yinede bir gelişme alamadım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.