IP Adresimi nasıl değiştirebilirim?

zfc

Üye
26 May 2020
54
0
Arkadaşlar birkaç sorum var yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.

İp adreslerinin konumu sürekli değişiyor mu? Örneğin 1 saat önce Adana'da verilen bir ip adresi modem resrtlendikten 1 saat sonra başka şehirde olabilir mi?

İp adreslerinin konumunu belirlemek için database kullanmamız gerekiyor. Ücretsiz sunulan Geoip2 database indirdim ancak mysql e aktaramıyorum .mmdb formatında iniyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Crypthash

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,471
8
Cevap: İp adresleri hakkında

VPN kullanmıyorsanız konumunuz değişmez hangi şehirde yaşıyorsanız orası gösterilir, ancak linux dağıtımlarında kullanabileceğin belirli aralıklarla ip adresi değiştirmeyi sağlayan toollar var bunlar ile sürekli ip adresini değiştirip dolayısıyla konumunu da değiştirebilirsin. Ayrıca Tor Browser kullanarakta kendini her bağlandığında farklı bir konumda gösterebilirsin.

zfc

Üye
26 May 2020
54
0
Cevap: İp adresleri hakkında

Bir web uygulaması yapıyorum .net core mvc ile giren kullanıcıların konumunu görmek için api kullanamıyorum bir yere bağımlı kalmak istemediğimden. Modem resetlendiğinde kullanıcının ip adresi de değişiyor. Eski ip adresinin konumu da yeni ip adresini alınca değişiyor mu? Eski ip adresi başka kullanıcıya atandığında bu kullanıcı da aynı şehirde mi bulunuyor?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.