IP Adresinden Konum ve Koordinat Tespit Etme!

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
RGQJLC.gif

Merhabalar Turk Hack Team Ailesi,

Bu konumda sizlere; IP adresinden kişinin Konumunu & Koordinatlarını + Web Sitelerin barındığı IP adresini tespit etmeyi göstereceğim.

RGQJLC.gif

Aracımızı kurup direkt olarak geçiş yapıyoruz;

"""dipnot: sondaki "Loc--ation" yazısındaki "-(tire)"leri silin forum sansürlediği için araya tire koydum"""

RGQJLC.gif

Kurulum bittikten sonra;
Tool'umuzun dizinine geçiş yapıyoruz (1.kod)
Ardından kurulumu gerçekleştirebilmek için dosyaya izni veriyoruz(2.kod)
Sonrasında ise kurulum dosyasını gerçekleştiriyoruz(3.kod)
(1.)---> cd IpGeoLoc----ation
(2.)---> chmod +x ipgeoloc----ation.py
(3.)---> pip install -r requirements.txt

7dfbz8.jpg

RGQJLC.gif

Kurulum bitti. Şimdi ise programı dilediğimiz gibi kullanabiliriz.;

Dipnot2: Arkadaşlar programda kullanılan bütün Parametre komutlarını konunun altında vereceğim, oradan yararlanabilirsiniz.

Ben göstermek amaçlı IP olarak, kendi IP adresim üzerinden göstereceğim o yüzden -m parametresini kullanıyorum;
./ipgeoloc----ation.py -m

9QbeJA.jpg

RGQJLC.gif

Gördüğünüz gibi direkt olarak konumumu ve bulunduğum yerin il kodu ve ilçe koduna kadar tespit etti artı olarak Google Maps Konum Koordinatlarımı dahil bulup aşşağıda verdi

RGQJLC.gif

Şimdi ise Website için örnek olarak THT'yi kullanacağım.
bu sefer ise -t parametresini kullanıyorum.

"""Dipnot3: -t parametresini sadece website için değil IP adresi için de kullanabilirsiniz."""

z5cVKc.jpg

RGQJLC.gif

KULLANIM PARAMETRELERİ:

./ipgeoloca----tion.py -m

./ip2geoloca----tion.py -t x.x.x.x

./ip2geoloca----tion.py -t hedefsite.com

./ip2geoloca----tion.py -t example.com --nolog

./ip2geoloca----tion.py -t x.x.x.x -x http://127.0.0.1:8080

./ip2geoloca----tion.py -t x.x.x.x -X /path/to/proxies/filename.txt

RGQJLC.gif

Bu konum da bu kadar idi. Umarım faydalı olmuştur.
Eksik ve hatalı gördüğünüz + anlamadığınız yerleri yorum olarak belirtirseniz sevinirim.

RGQJLC.gif

.

Son düzenleme:

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
Ellerinize sağlık. Benim kafama takılan şudur ki daha önce böyle toolları denedim bazı bilgileri çogu yanlış verdi özellikle korrdinatlar gibi detaylı olanları. Eğer istediğimiz sonuca ulaşamayacaksak amaç ne sonuçta bunu destekleyen websiteler var neden tool kullanma gereksinimi duyalım? Sonuçta emek var, ellerinize sağlık

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
termux üzerinden nasıl yaparım

Kaynak kodlarında mevcut sanırım githuba sayfasına göz atın.

Ellerinize sağlık. Benim kafama takılan şudur ki daha önce böyle toolları denedim bazı bilgileri çogu yanlış verdi özellikle korrdinatlar gibi detaylı olanları. Eğer istediğimiz sonuca ulaşamayacaksak amaç ne sonuçta bunu destekleyen websiteler var neden tool kullanma gereksinimi duyalım? Sonuçta emek var, ellerinize sağlık

Koordinat ve ilçe posta koduna kadar detay veren herhangi bir website ve başka bir tool'a rastlamadım şahsen dikkatimi çeken bunlar olduğu için paylaştım. Tool bence gayet başarılı tabiiki nokta atışı konum vermiyor fakat genel olarak çok yakın konumu veriyor o yönünü beğendim. Örneğin dediğin websiteler semti geçtim başka ilçede konumunu gösterirken programda oturduğum semtte ve yakın bir yerde konumumu gösterdi şahsen beğendim çok güzel bir de koordinat detayı da harika olmuş.

Biraz sapma olsa da güzel konu :))

Sapmanın nerede olduğunu da belirtseydin iyiydi :) :) Konuyu yazdıktan sonra tekrar okumuyorum o yüzden sonudaki notu ekliyorum :trl

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
Kaynak kodlarında mevcut sanırım githuba sayfasına göz atın.

Koordinat ve ilçe posta koduna kadar detay veren herhangi bir website ve başka bir tool'a rastlamadım şahsen dikkatimi çeken bunlar olduğu için paylaştım. Tool bence gayet başarılı tabiiki nokta atışı konum vermiyor fakat genel olarak çok yakın konumu veriyor o yönünü beğendim. Örneğin dediğin websiteler semti geçtim başka ilçede konumunu gösterirken programda oturduğum semtte ve yakın bir yerde konumumu gösterdi şahsen beğendim çok güzel bir de koordinat detayı da harika olmuş.

Sapmanın nerede olduğunu da belirtseydin iyiydi :) :) Konuyu yazdıktan sonra tekrar okumuyorum o yüzden sonudaki notu ekliyorum :trl

Sıkıntı yok dostum :) Kişisel görüşümü belirttim :) Tool`u denemedim sende haklı olabilirsin :)

cockpyte

Yeni üye
5 Eki 2019
45
0
Yararlı bir konu. Tool çok detaylı bilgi veriyor. Sapma olarak bence Latitude ve Longtitude'da verebilir. Başarılı bir konu ellerine sağlık hocam.

durdogu12

Üye
23 Tem 2009
212
0
Merhaba,

Eline sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş yalnız en son paylaştığın fotoğraf üzerinde sarı renk ile Google Maps linkini karalamıssınız. Biraz üst kısımda Latitude (Enlem) ve Longitude (Boylam) değerleri görünmektedir. Bu değerler ile karalamak istediğiniz link tekrar oluşturula bilinir. Aşağıdaki gibi. Bilgilerinize.

Latitude: 41.35
Longitude: 36.1667

https://www.google.com/maps/place/4...1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d41.35!4d36.1667

İyi çalışmalar dilerim.

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Yararlı bir konu. Tool çok detaylı bilgi veriyor. Sapma olarak bence Latitude ve Longtitude'da verebilir. Başarılı bir konu ellerine sağlık hocam.

Merhaba,

Eline sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş yalnız en son paylaştığın fotoğraf üzerinde sarı renk ile Google Maps linkini karalamıssınız. Biraz üst kısımda Latitude (Enlem) ve Longitude (Boylam) değerleri görünmektedir. Bu değerler ile karalamak istediğiniz link tekrar oluşturula bilinir. Aşağıdaki gibi. Bilgilerinize.

Latitude: 41.35
Longitude: 36.1667

https://www.google.com/maps/place/4...1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d41.35!4d36.1667

İyi çalışmalar dilerim.

Orası gözümden kaçmış haklısınız ayrıca bilgilendirdiğiniz için de teşekkür ederim. Fakat konuyu düzenleyemiyorum artık, iş işten geçti kaldı öyle ne yazık ki :RpS_unsure:

S0ftware

Katılımcı Üye
18 Nis 2019
262
0
Belarus
pip install requirements kodu olan kisimda bende yuklenmiyor galiba. farkli biseyler yaziyor... yardimci olurmusun bi

2031

Yeni üye
25 Şub 2019
21
0
Dostum kurulumu yaparken Username for github diyor ne yazmam gerekiyor acaba

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll

S0ftware

Katılımcı Üye
18 Nis 2019
262
0
Belarus

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.