ip hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi

tufi78

Üye
13 Tem 2012
69
0
karabük
arkadaşlar hepinize iyi akşamlar diliyorum öncelikle. sahte bir tane facebook hesabı açmayı düşünüyorum fakat savcılığa herhangi bir suç duyurusunda siber suçların ip mi tespit edememesi lazım. zenmate veya spotflux yeterli olurmu. önerdiğiniz daha güçlü kesin bulamayacakları başka programlar biliyorsanız paylaşır mısınız? teşekkürler hepinize.

omerf255

Katılımcı Üye
23 May 2016
351
0
saniyesinde ip degiştiren program var şahsen onu kullanıyorum int gezinme olarak tor browser

ama bütün hepsi bildigim kadarıyla log tutuyor

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,351
Dostum gizli gezinmek icin mac adresini, ip adresini degismen ayrica bitlocker , antilogger gibi girdilerini ve dosyalarini kriptolayan yazilimlarda gizliligini arttiracaktir.
Vpn konusunda hemen hemen butun sirketler log tutar, yasal durumda seni ifsa ederler.Vpn sirketi arkani kollamaz yani :)

Biraz tordan bahsedelim..
Neden tor browser guvenli ?
Cunku tor browser senin girdilerini defalarca relay noktalarindan sifreleyerek gecirir ve exit node yani cikis relayina kadar bircok kez sifrelenir bu sebeple geri donup ilk girdiyi bulmak hayli zordur.Bu sebeple tor guvenlidir.

Vpn sizi korumaz , ama tor korur :)

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Dostum gizli gezinmek icin mac adresini, ip adresini degismen ayrica bitlocker , antilogger gibi girdilerini ve dosyalarini kriptolayan yazilimlarda gizliligini arttiracaktir.
Vpn konusunda hemen hemen butun sirketler log tutar, yasal durumda seni ifsa ederler.Vpn sirketi arkani kollamaz yani :)

Biraz tordan bahsedelim..
Neden tor browser guvenli ?
Cunku tor browser senin girdilerini defalarca relay noktalarindan sifreleyerek gecirir ve exit node yani cikis relayina kadar bircok kez sifrelenir bu sebeple geri donup ilk girdiyi bulmak hayli zordur.Bu sebeple tor guvenlidir.

Vpn sizi korumaz , ama tor korur :)

Local network dışına çıkarken mac adresinin bir işe yaramadığını bilmek lazım, mac adresini değiştir demeden önce. Mac adresi layer 2 de kullanılır switch cihazları da öyle. Ip adresi ve router ise layer 3 te. Dışarıya çıkartılan paketlerde mac bilgisi kullanılmaz.

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,351
MAC Filtrelelerini Aşmak
Kablosuz ağların güvenliği için MAC adresi filtreleme yapılabilir. Bu sayede sadece izinli MAC adresleri kablosuz ağa bağlanabilecektir.Unutmayın ki MAC adresleri tekildir, dolayısıyla MAC adresinizin bir yerde loglanması size ait cihazın (STA - Laptop, PDA vs.) orada olduğuna dair güzel bir kanıttır. Dolayısıyla sadece filtrelemeleri aşmak için değil genel olarak da MAC adresi değiştirmek güzel bir pratiktir.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
MAC Filtrelelerini Aşmak
Kablosuz ağların güvenliği için MAC adresi filtreleme yapılabilir. Bu sayede sadece izinli MAC adresleri kablosuz ağa bağlanabilecektir.Unutmayın ki MAC adresleri tekildir, dolayısıyla MAC adresinizin bir yerde loglanması size ait cihazın (STA - Laptop, PDA vs.) orada olduğuna dair güzel bir kanıttır. Dolayısıyla sadece filtrelemeleri aşmak için değil genel olarak da MAC adresi değiştirmek güzel bir pratiktir.

Tekrar söylüyorum, mac adresi aynı ağdaki cihazların iletişiminde kullanılır. Yazdığınız bu yorumla anlatmak istediğiniz şey konuyla pek alakalı değil çünkü.

bkz : https://tr.wikipedia.org/wiki/MAC_adresi

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,351
Tekrar söylüyorum, mac adresi aynı ağdaki cihazların iletişiminde kullanılır. Yazdığınız bu yorumla anlatmak istediğiniz şey konuyla pek alakalı değil çünkü.

bkz : https://tr.wikipedia.org/wiki/MAC_adresi

Evet ikimizde ayni seyden bahsetmekteyiz.Ama benim mac adresini degis dememin sebebi public aglarda kullanilirsa guvenlik sorunu teskil etmesinden.Arkadasin internete erisiminin ne sekil oldugunu bilmedigim icin yazdim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.