İp nedir - İp ile yapılabilecekler

SPECTATORR

Üye
11 Mar 2016
244
0
Geldin
İp adresimizle neler yapılır?

Neler yapılmaz ki? IP adresinizin alınması demek bilgisayarınızı karşı tarafın kullanımına resmen açtınız demektir.
Ip adresinden sizin bilgisayarınızdan istediği dosyayı alır, istediği değişikliği yapar, istediği klasörü açar, bakar, değiştirir, siler, kopyalar Aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilir ve bundan sizin zerre kadar haberiniz olmaz. Ayrıca ip adresinizden sizin nerde oturduğunuzu; eğer telefonunuz gizli değilse telefon numaranızı ev adresinizi bulabilir. İnternete nerden girdiğinizi dahi öğrenebilir.
Bunu önemenin yolunu şimdi merak ediyorsunuz. Bunu önlemenin tek yolu sürekli ip adresinizin değişmesidir. Ancak bu şekilde bundan korunabilirsiniz.
Tabi sizin sürekli ip değiştirmeniz mümkün değil. Bu Telekom tarafından her dakikada bir değiştiriliyor zaten.

Ama tehlike geçti sanmayın ip adresinizi alan kişinin hala bir dakikası var. Ve bu ip adresiyle bağlantı kurabilmek için özel programlar var. Bu programlar sayesinde ip adresiniz değişse dahi yeni ip adresinizi tespit edip işleme kaldığı yerden devam edebiliyorlar.
Yapmanız gereken tek şey güvenmediğiniz, tanımadığınız kişilere sosyal paylasım adreslerinizi vermeyin ve bağlantı kurmayın.
IP adreslerinin alınmasının en kolay yolu sosyal paylaşım ile bağlantı kurularak alınması en kolay olan yöntemdir.

Evet arkadaşlar bugün ip adresleriyle neler yapılabildiğini öğrendiniz. Bundan sonra bu konularda daha dikkatli olmaya çalışın. En azından bunu kendi güvenliğiniz için yapın.
Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın.

"MİLLİYET'DEN ALINTIDIR"

Birazda ben örnek vererek açıklık getireyim konuya; aynı ağı kullandığınız her bilgisayara kolaylıkla erişebilirsiniz bunun yöntemlerimi youtube aracılığı ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sizlere müdürüm ile denemiş olduğumuz bir örnek:

X üniversite ağını kullanan her bilgisayara ftp dahilinde her dosyayı çekebilme maillere bakabilme yetkisi vardır ve bu yetki dağıtıcıya doğrudan bağlı yönetici hesap ile olur bi düşünün elimde 50.000 den fazla bilgisayar ve mail var(özel dosyalar dahil) herhangi bir siteye sadece ddos düşünün ne kadar muazzam sayı değil mi??
(detaylara girmiyorum ve misyon dahilinde asla devletin karşısında değiliz daima yanındayız bu nedenle yazdıklarım kötüye çekmeyiniz)

Bu nedenle Ip olayı yabana atılacak bir iş değildir ve bu konuda kimse pek fazla bilgi paylaşım yapmaz siz siz olun Ipnize sahip çıkın

hack için heves edenlere önerim bir vpn kullanmaları.

Peki nedir bu VPN ?

var olan Ip'nizi değiştirir gizlemez hiç bir program bunu yapamaz bu program ile gezindiğiniz sitelerde gerçek ıp'nize erişemez siz bile komut açarak (CMD) kontrol edebilirsiniz. Bu program ile farklı ülke ıp ile web sitelerde gezebilirsiniz..

peki bu proğram ile hack işlerinde yararı olur mu?
bu size ve yöntemlerinize bağlı..

Bir site hackledim acaba yakalanırmıyım? bu programın bana yakalanmamamda yararı olur mu?

Basit örneklerle sırasıyla:

1) Yakalanma olasılığınız düşük nedeni ise genelde tutulmayan ve kişisel site haclemenizdir kolay kolay kimse şikayetci olmuyor..

2) Bir site hackladım ve bu program ile abd'ye ait ip görünüyorum bu durumda bulabilirler mi?

- seni bulamazlar seni bulmaları için çok fazla araştırma yapıp hakkında dava açılacak ve ancak o şekilde bulabilirler.

- peki nasıl olur bu?

- TTNET 'e gerçek Ip bulunmaktadır o nedenle ev adresiniz dahil tc'niz yani açıkcası kabak gibi belirlisiniz o nedenle kişisel bil bilgisayarda türk siteyi hacklediniz diyelim ve şikayetci oldu yaklanma ıhtımalınız cok yuksek..

- ortalama cezası nedir?

- Kişisel hukuk bilgilerim dahilinde (3 sene okuyup dondurdum) 6 ay gbi ceza alırsın en fazla bunun hafif yolu ise tazminattır yani çoğunlukla para ile yırtarsın..

3) Büyük ve önemli siteleri asla girişimde bulunmayın tabi samurai gibi usta bir hacker iseniz bunları okumanıza bile gerek yok tabiki ama yöntemleri farklıdır

Aklınıza takılan birşey olursa: Ziyaretci defterime not bırakmanız dahilinde müsait olduğumda cevap veririm Hayırlı Geceler

Örnek ücretsiz vpn linki: SecurityKISS - Free VPN Service

Yoğun İstek Üzerine Karşı Tarafın İp Alma: ( Kendi Yorumumdan Alıntım )

Sniffer pro ile yada basit cmd ile karsı tarafın ıp öğrenebilirsin : CMD netstat n yazıp entera bas karşınıza birkaç IP çıkacak ordaki IPlerden 2 hane ile başlayan IP lere bakın eğer yanında ESTABLISHED yazıyor ise IP adresi buldun demektir.. birden fazla ip varsa oda senn acık olan pencerelere baglı bir durum tek kişi ile yazısırken dene..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.