Iphone mu android mi ?

byubTR*

Uzman üye
1 May 2013
1,369
0
Akıllı telefon alacakların karşısındaki en kritik soruyu sorarak başlayalım: “Android’li mi olsun yoksa iOS’la mı çalışsın? Diğer bir deyişle Google’ın işletim sistemiyle çalışan Samsung, HTC, Sony, Huawei… mi olsun?

Yoksa Apple’ın iPhone’u mu?” Öncelikle Android açık, iOS ise kapalı bir yazılım. Kapalı yazılımlar, virüs ve benzeri dış tehditlere karşı daha güvenlidir ancak kullanıcı bu tarz cihazlar üzerinde daha az kontrol sahibidir. Bilgisayarınızdan iPhone’a şarkı, video veya film yüklemek istediğinizde karşılaştığınız aşamalar, bu yazılımın kullanıcı dostu olmayan yönünü gözler önüne serer. Android gibi açık yazılımlarda ise telefona şarkı ve film yüklemek, USB belleğe herhangi bir belge atmak kadar pratiktir. Ancak unutmayın ki akıllı cihaz dünyasında en çok kullanılan uygulamaların hemen hemen hepsi ilk önce iOS platformu için sunulmuştur. Diğer taraftan Whatsapp gibi çok kullanılan bazı uygulamaları iPhone’cular ücretli indirebilirken, Android’ciler ücretsiz kullanabiliyor. iOS işletim sistemiyle çalışan tek cihaz olan iPhone, yılda biri ana ürün (4, 5…) diğeri tamamlayıcı ürün (4S, 5S….) olmak üzere 2 yeni model ile karşımıza çıkıyor. Android’i kullanan birden fazla marka (Samsung, HTC, Sony, Huawei…) olduğu için yılda onlarca farklı yeni model ile karşılaşıyoruz. Bu durum, yeni ekran, işlemci, görüntü teknolojilerinin Android’e yerleşme süresini de kısaltıyor. Örneğin iPhone’un 2011 sonunda 4S ile ulaştığı 8 MP’lik kamera, Android’de 2010 başında vardı. Android’de artık standartlaşmaya başlayan mobil ödeme teknolojisi NFC ise iPhone 5’te bile hâlâ yok.

ŞARJI DA BİTMESE!
Telefonlar akıllandı ama artan özellikler pil ömrünü de kısalttı. Bu durumda şarj kablonuz olmadan en azından bir gün geçirebilmek için bataryası 2000 mAh (miliamper) ve üstü olan telefonları tercih edin.

İŞTE O 4 UNSUR

Chironex

Yeni üye
5 May 2013
31
0
34
İstanbul
Merhaba,
Ben şahsen İphone kullanıyorum ve çok memnunum. Şarj bana 1 gün yetiyor. Akşam ise şarja takıp sabah uyanınca şarjdan çıkarıyorum.
İyi forumlar.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
89
34
Gökyüzü
iphone çok kullanmadım ama hoşuma gitmedi.android daha iyi geldi.belki de diğerinin kullanımına alışamadığım içindir.hzı istiyorsan iphone diye biliyorum

7 Nis 2013
179
0
iPhone hızlıdır ama bence her türlü android şarj konusunda ikisinide kullandım ikiside bana ancak bir gün gitti akıllı telefon dediğinde de bir günden fazla gitmez ya hiç kullanmayacaksın yada nadiren bi tane bulursun :) iyi forumlar

WideSight

Kıdemli Üye
11 May 2013
2,118
0
27
{index.php}
Android Daha İyi Bence. Benim Ki Samsung Galaxy S3 Kullanımı Çok Rahat. Sarj'da En Az 3 Gün Dayanıyor. Uygulama Sistemi De Daha Güzel. Google Android'de ki Uygulamalar İPhone App Store'de Bile Yok. Yani Android Her Haliyle Daha İyi Bence. Hatta O Kadar Memnun Kaldım Ki S4 Almayı Düşünüyorum...

StayStrong

Katılımcı Üye
4 May 2013
526
0
Denizli
Android Kullanıcı Dostu Olduğu İçin Kullanımı Rahattır Ama Android İos A göre Daha Fazla Sanall Bellek Yer Ve Buda Telefonunuzun Çökmesine Neden Oluşturur İOS Vazgeçilmezdir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.