IŞİD Bölgesinden Askerlere Ateş Açıldı: 1 Asker Şehit, 1 Asker Kayıp

korsheytan

Üye
17 Eki 2014
240
0
Kilis'in karşısındaki IŞİD'in etkin olduğu bölgeden Türkiye sınırına ateş açıldı. Saldırı sonucu 1 asker şehit oldu, 1 asker ise kayıp olduğu öğrenildi. TSK'da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Suriye sınırındaki Kilis 'te, IŞİD'in etkin olduğu bölgeden Türkiye sınırına ateş açılması sonucu 1 asker şehit oldu, 1 askerin ise kayıp olduğu öğrenildi.

IŞİD BÖLGESİNDEN ATEŞ AÇILDI

Kilis sınırındaki Yavuzlu köyü bölgesindeki Ekincik mezrasın yakınlarında devriye görevi yapan askerlere Suriye tarafındaki IŞİD kontrolündeki bölgeden ateş açıldı.

1 ASKER ŞEHİT OLDU

Açılan ateş sonucu 1 asker şehit oldu. 1 asker ise kayıp olduğu açıklandı.

VALİ: MUHTEMELEN KAÇAKÇILAR ATEŞ AÇTI

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, gazetecilere yaptığı açıklamada, 18.00 sıralarında Şehit Mehmet Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde kaçakçı grubuyla çatışma yaşandığını belirtti.

Sınır devriyesi yapan askerlere, Suriye tarafından Türkiye 'ye geçmeye çalışan kaçakçı grubunun ateş açtığını kaydeden Tapsız, "Kaçakçı grubuyla çatışma çıkıyor. Bir askerimiz maalesef şehit oldu, bir askerimiz de kayıp. Olayla ilgili inceleme ve araştırmalar devam ediyor. Çatışmaların olduğu bölge Suriye sınırında IŞİD'in kontrolünde olan bir bölgedir." ifadelerini kullandı.

"BİR SİLAH ARKADAŞIMIZ İLE İRTİBATIMIZ KESİLDİ"

Genelkurmay Başkanlığı 'ndan olayla ilgili açıklama geldi, "01 Eylül 2015 tarihinde saat 18.15 sularında Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Kilis Şehit Mehmet Hudut Karakolu'nda görevli unsurlarımıza, sınırın Suriye tarafında DEAŞ Terör Örgütü kontrolündeki bölgeden açılan ateş sonucunda Kahraman bir silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal ambulansla hastaneye tahliye edilmiştir. Kahraman silah arkadaşımız hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Ayrıca çatışma esnasında bir silah arkadaşımız ile irtibatımız kesilmiş olup arama faaliyeti ve bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

KOALİSYONLA ORTAK OPERASYON SONRASI SALDIRI

Birkaç gün önce İncirlik Üssü'nden kalkan Türk uçakları ilk kez uluslararası koalisyonla ortak bir operasyon düzenleyerek Halep'in güneyindeki 7 IŞİD mevziini vurmuştu. IŞİD'in sınırda gerçekleştirdiği bu saldırının, operasyona misilleme olduğu düşünülüyor.

Alıntıdır.

h3lp3r

Üye
23 Haz 2015
101
0
Şehidimize Rabbimden rahmet, kederli ailesinede sabırlar ihsan etmesini dilerim.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
Bu konuda gerçekten bir şeyler yapılması lazım. Hem PKK hemde Işid konusunda.
Türkiye her gün 1,2 şehit verirken bu durumu normal karşılayamayız. Terörün önüne geçilmelidir. PKK daha da büyümeden önü kesilmelidir.Eğer PKK'nın önü şimdi kesilmezse daha ileri zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti için Çok Büyük bir sorun olacaktır.

8 Ağu 2015
189
0
bolu
bu daha başlangıç daha neler olacak neler ışide operasyon yapılamıyoki çünkü arkasında abd var türkiyede besliyo ışidi

ptna

Uzman üye
3 Nis 2013
1,698
1
bu daha başlangıç daha neler olacak neler ışide operasyon yapılamıyoki çünkü arkasında abd var türkiyede besliyo ışidi

Saçma sapan yorumlar yapmayın.
Operasyon o kadar basit bir şey değil.(Kara operasyonu).

TSK elbette(bu konuda gayet bilgiliyim) Suriye içlerine kadar ilerleyebilecek güce sahiptir.Lakin bu çocuk oyuncağı değil.Daeş bölgenin çoğuna hakim(Suriye'nin).Yani israile kadar uzanmamız gerekiyor,böyle saçma bir şey ise kolay kolay olamaz.
TSK MAKSİMUM 15km içeri girer ve güvenli bir bölge oluşturabilir.Bunun içinse Avrupa ve Amerika'dan destek alması lazım(askeri açıdan değil).
Biz girince kimse ses çıkarmayacak mı zannediyorsunuz?Böyle bir durumda Amerika ve Avrupa bizi desteklemeli ki başarıya ulaşsın.
Ama Suriye'ye girip Şam'ı düşürmek falan fazla hayal ürünü olan senaryolar.Direk ve ciddi savaşa girmeden böyle bir şey olanaksız.

8 Ağu 2015
189
0
bolu
ışidi abd kurdu türkiyede besliyor bunu sölemiyolar saklıyolar türkiyede bi sürü ışid teröristi var evlerde saklanıyolar bunu devlette biliyor ama abd operasyona izin vermiyor ben osman pamukoğlu olacaktım ki ışidi ve pkk yı bitirirdim hdp binalarınıda uçakla bombalardım

ptna

Uzman üye
3 Nis 2013
1,698
1
ışidi abd kurdu türkiyede besliyor bunu sölemiyolar saklıyolar türkiyede bi sürü ışid teröristi var evlerde saklanıyolar bunu devlette biliyor ama abd operasyona izin vermiyor ben osman pamukoğlu olacaktım ki ışidi ve pkk yı bitirirdim hdp binalarınıda uçakla bombalardım

Lütfen alınmayın : "Saçmalamışsınız".

Daeş gibi örgütler elbette bölgede bazı ülkelerin çıkarlarına hizmet eden örgütler.Bunları tartışmaya hiç gerek yok.Ama T.C. Devleti besliyor gibi saçma ve dogma bir yargıda bulunmak mantıksızlık olur.Ki "bunu söylemiyolar saklıyolar" demişsiniz bu aşırı saçma zaten böyle bir şey olsa söylenmez.Bunu neden yazdınız anlayamadım.
Daeş'i bitirmek hakkında yazdıklarımı yukarıda okuyabilirsiniz.
hdpyi bombalamak vs ilgili bundan hemen önceki mesajımı okursanız(profilimden bakmanız lazım) açıklayıcı bilgi bulabilirsiniz.

8 Ağu 2015
189
0
bolu
tabi eskiden el kaide vardı onunda altından amerika çıktı şimdi ışid örgütünü kurdu amaçlarıda türkiyede kaos ortamı yaratmak pkk yı bile bitiremediler onunda arkasında israil var doğuda mossad komandoları
askerlerimizi polislerimizi öldürüyor sonra pkk ya atıyor suçu

rucuer2000

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,874
1
Saçma sapan yorumlar yapmayın.
Operasyon o kadar basit bir şey değil.(Kara operasyonu).

TSK elbette(bu konuda gayet bilgiliyim) Suriye içlerine kadar ilerleyebilecek güce sahiptir.Lakin bu çocuk oyuncağı değil.Daeş bölgenin çoğuna hakim(Suriye'nin).Yani israile kadar uzanmamız gerekiyor,böyle saçma bir şey ise kolay kolay olamaz.
TSK MAKSİMUM 15km içeri girer ve güvenli bir bölge oluşturabilir.Bunun içinse Avrupa ve Amerika'dan destek alması lazım(askeri açıdan değil).
Biz girince kimse ses çıkarmayacak mı zannediyorsunuz?Böyle bir durumda Amerika ve Avrupa bizi desteklemeli ki başarıya ulaşsın.
Ama Suriye'ye girip Şam'ı düşürmek falan fazla hayal ürünü olan senaryolar.Direk ve ciddi savaşa girmeden böyle bir şey olanaksız.

arkadaş troll takmayın
İşid ve pkk yı besliyen ülkeler belli
biz beslesek bizimi savaşa çekmeye çalışırlardı

Wep

Kıdemli Üye
28 Ocak 2015
4,412
8
İstanbul

Sen çok hayalcisin

tercuman

Üye
8 Ağu 2015
70
0
ırakta 18 Türk işçi kaçırılmış benim abimde ırakta çalışıyor ve orada Türkleri dışlıyorlarmış Allah belalarını versin.

ptna

Uzman üye
3 Nis 2013
1,698
1
kardeşim iyi dalga geçmişsin ama senin hergün kardeşin şehit ediliyor devam edin mi diyeceğiz
post kasmaya çalışma öğrenmeye çalış.

Askeri kaynakları cidden sağlam olan biriyim.
Dalga falan geçmedim mesaj sayım bence yeterli arttırma gibi bir niyetim yok.Ben sana düzgün bir soru sordum,durun nasıl deniyor?Kime diyeceksin?Devlete desen(!),öbür tarafa dendi işte,oldu mu?
Durunla olmaz bu iş,bak Malazgirtte veteriner bir tanıdığım var,bu hdp(pkk) oylarının %60 ı(yarısından çoğu) silah zoru gerisi kendi oyu diyor.Halk zaten istemiyor pkkyı.Ama mecburlar diyor.Tefecilere bile ceza verdi pkk halkın gözüne girmek için diyor.Miting yapıyorlar gitmeyene para cezası veriyorlar diyor.
Ha engellenir mi?Çoğu engelleniyor zaten eylemlerin,haberiniz bile olmuyor.100'ünden 2 tanesini görüyorsunuz.
Birsürü leş haberi var,siz görmüyorsunuz.Medyada yok çünkü(bununla ilgili bir yerlere yazı yazdım profilimden aratabilirsiniz).

Devam edin kime?Karşındaki gitmiyor,devam edeceksin tabii.Biz elimizde silahla bekliyorduk bir zamanlar.Şimdi gene bekleriz.
Kimse kusura bakmasın;
kandil dağının itleri TanrıDağlarının bozkurtlarına yenik düşecek!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.