İşlemci acil yardım!!!!

rightime

Üye
20 Kas 2015
200
0
Selamın aleyküm arkadaşlar şu iki işlemci arasında kaldım benim oynayacağım oyunlar euro truck simulator 2 cs go vb. oyunlar yani gta 5 falan o tarz oyunlar çok oynamıyorum onun için şu iki işlemcinin yeteceğini düşünüyorum sizde görüşlerinizi söylerseniz sevinirim.

Intel Pentium G3240 3.1GHz 3MB Cache LGA 1150 İşlemci Fiyatı

yada

Amd A6-6400K 3.9GHz Soket FM2 İşlemci Fiyatı - Taksit Seçenekleri

hangisi daha iyidir işimi görür yardım ederseniz seviniirim bu işlemcileride şu ekran kartıyla destek atacağım darboğaz olur mu onu da söylerseniz çok sevinirim

1. işlemci için: Gigabyte Nvidia GeForce GT420 2GB 128Bit DDR3 (DX11) PCI-E Fiyatı

2. işlemci için: Sapphire Amd Radeon R7 240 Boost Lite 2GB 128Bit DDR3 (DX12) Fiyatı

Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

akatsuk103

Üye
4 Eki 2013
208
0
Denizli
Amd daha ucuzdur intele göre, amdnin ekran kartıda ucuzdur nvidiaya göre ama çabuk ısınır ve çabuk bozulur, kesinlikle intel ve nvidialı sistemi al almak istediğin işlemci ve ekran kartı o oyunlara yeterde artar

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Kardeşim istediğin oyunlar için her ikisi de uygundur ama özellikler bakımından 2. işlemci daha iyi yani AMD işlemci hatta epey daha iyi. Ayrıca AMD daha ucuzdur. Yani anakart alırken de daha ucuza gelir sana. Arkadaşın dediği gibi ekran kartının çabuk yanması gibi bir durum yok. Zaten dediğin oyunlar sistemi yoracak oyunlar değil. O yüzden sıkıntı yaşamazsın.

Düzeltme : Pardon kardeşim ben AMD işlemciyi FX6 olarak gördüm. Kesinlikle alma onu sakın :) İntel al direk :) AMD de A serisi beş para etmez. Intelde G serisi fena değildir. Özellikle düşük masraflı bir oyun sistemi kurarken hep G serisi işlemciler tercih ediliyor.

Son düzenleme:

akatsuk103

Üye
4 Eki 2013
208
0
Denizli
Kardeşim istediğin oyunlar için her ikisi de uygundur ama özellikler bakımından 2. işlemci daha iyi yani AMD işlemci hatta epey daha iyi. Ayrıca AMD daha ucuzdur. Yani anakart alırken de daha ucuza gelir sana. Arkadaşın dediği gibi ekran kartının çabuk yanması gibi bir durum yok. Zaten dediğin oyunlar sistemi yoracak oyunlar değil. O yüzden sıkıntı yaşamazsın.

Düzeltme : Pardon kardeşim ben AMD işlemciyi FX6 olarak gördüm. Kesinlikle alma onu sakın :) İntel al direk :) AMD de A serisi beş para etmez. Intelde G serisi fena değildir. Özellikle düşük masraflı bir oyun sistemi kurarken hep G serisi işlemciler tercih ediliyor.

Bilgisayarcıyım, sen gibi düşünen bir tanıdığım amd işlemcili ve amd ekran kartlı güçlü bir sistem topladı kendine, 2 ay kullandı sonra bana getirdi görüntü yok diye, açtım baktım o dev sogutucular bi işe yaramamış, aşırı sıcaktan ekran kartı ve anakart uzerındeki kondansatörler patlamış yeni ekran ve anakart almak zorunda kaldı, amd nin ismine gıcık olduğumdan almayın demiyorum, amd gerçekten çabuk ısınıp çabuk bozuluyor.

JustLookMe

Katılımcı Üye
6 Nis 2012
636
0
Nereye
işlemci konusunda pek emin değilim ama bence intel işlemciyle nvidia ekran kartını birleştirirsen işini görmesi lazım zaten verdiğin seçenekler arasında pek bi fark olmadığından bence al birini gitsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.