İşlemci ile nasıl hızlı mining yapılır?

4 Tem 2021
210
11
Merhaba ben cihazımda 1 saat mining yaparak 5 ile 10 dolar kazabilir miyim?
işlemci: i5 10400f
ekran kartı: 256 mb
NOT: kazım yaptığım kripto para fark etmez

Moderatör tarafında düzenlendi:

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
807
Casterly Rock
Tek işlemci ile olmaz ekran kartı, güç kaynağı, ana kart her şey önemli. Ekran kartı GPU’lar rig’inizin ana parçaları arasında yer alır. Mining rig’inizin performansını belirler. Nvidia ve AMD son teknoloji anakart üreten ve satan iki şirkettir. Kartlarınızı seçerken internetten kripto para madenciliği için uyumlu olup olmadıklarını kontrol edin. İyi bir rig’de birden fazla GPU bulunmalıdır.

Nonantiy

Global Moderatör
28 Haz 2020
2,006
1,101
Kayseri
Merhabalar,

işlemci gibi bir parça ile çokta yararli şekilde mining yapamasınız. Onun yerine güçlü bir ekran kartı tercih etmeniz gerekiyor. Ekran kartlarının bilgi işleme süreleri daha kısa olduğu için size avantaj sağlıyacaktır.

FromPhilly

Üye
26 Ocak 2019
55
4
İşlemci ile hızlı mining yapılmaz 🥲

Donanımın ile ne kadar kazanabileceğini buradan hesaplayabilirsin.

hocam bu sitede ekran kartımı girdim nvidia 2080 ti ve günlük 4.77 USD kazanacağımı gösteriyor bu doğru mu ?

FromPhilly

Üye
26 Ocak 2019
55
4
24 saat bilgisayarını açık bırakıp üstüne elektrik faturasını düşünürsen çok karlı olmaz gibi duruyor
5.12 USD - 0.36 COST = 4.77 Profit Diyor. Sanırım Net kar 4.77 Dolar ve bu gerçekten 1000 TL civarı bir aylık yapar ki bu da hiç kücümsenecek bir ek gelir değil gibime geliyor. Fakat Nasıl Mining Yapılır vs hiç bir fikrim yok ama bu şu an benim gerçekten ihtiyacım olan birşey :)

Memati'

Co Admin Yardımcısı
7 Nis 2020
2,299
3,557
İşlemcinin mining ile bir alakası yok, ekran kartı önemli, ki bu sistemle saatte 1 dolar kazanmanız bile imkansız. Uğraşmanıza değmez.

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112
Merhaba,

Burada sizi ilgilendiren şey daha çok işlemci hızından ziyade ekran kartınız ya da kartlarınız olacak.
Mining'i tek sistem üzerinden yapmanızı önermem.

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
578
localhost
Merhaba ben cihazımda 1 saat mining yaparak 5 ile 10 dolar kazabilir miyim?
işlemci: i5 10400f
ekran kartı: 256 mb
NOT: kazım yaptığım kripto para fark etmez
İşlemci ile çok iyi bir performans alamazsınız

5 dolar kazmak ise hayal ben 2070 ile günde 3 4 dolar kazanıyorum. zaten birde işlemci ile kazmak belki 1 - 2 haftaya 5 dolar kazanırsınız. ve miningi ana bilgisayarınız ile yaparsanız geçmiş olsun çünkü bilgisayarınızın ömrünü kısaltıyorsunuz. ve çok fazla bilgisayarınızı yoruyorsunuz. bunun için size VDS ile yapmanızı öneriyorum. ama onların bir çoğu engelliyor. ama How Azure Security Center detects a Bitcoin mining attack | Azure B...
burayı okursanız nasıl bypass edebiliceğinizide düşünebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.