Donanım İşlemci Sıcaklığı En Fazla Kaç Olabilir ?

28 Mar 2020
107
1
İndex.php
Merhabalar. Yeni bir (iş için) bilgisayar(Huawei Matebook D15 Ryzen 5 3500u + Vega 8 + 8GB RAM + 256GB SSD) aldım. Bilgisayarı günlük kullanım dışında oyun oynamak istiyorum. GTA5' i oynamak istiyorum ancak internetde ki testlerde en fazla işlemci ve ekran kartı 85 dereceyi görüyor. Bu bilgisayar için bir sorun yaratır mı? En fazla kaç olmalıdır cevaplarsanız sevinirim :) İnternette konuyu ararken fazla derecelerde işlemci zarar görmemesi için işlemci bilgisayarı kapatıyormuş. Bunu da açıklarsanız sevinirim :)

Not: Biliyorum bilgisayarda oyun oynanmaz ancak bütcem buna yetti :c

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
xahmetfurkan
leptopta harici ekran kartı yoksa zor oynatır, leptop linkini atın , oynatsa bile minimumda en düşük çözünürlükte açabilir, bide kendini kapatması ise korumaya alıyor işlemci yüzde yüz olduğu zaman çogu leptop yada masaüstü kapatır saten donma kasma yapar, altına sogutucu al oyle oyun oyna kalıtelı sogutucu al

28 Mar 2020
107
1
İndex.php
xahmetfurkan
leptopta harici ekran kartı yoksa zor oynatır, leptop linkini atın , oynatsa bile minimumda en düşük çözünürlükte açabilir, bide kendini kapatması ise korumaya alıyor işlemci yüzde yüz olduğu zaman çogu leptop yada masaüstü kapatır saten donma kasma yapar, altına sogutucu al oyle oyun oyna kalıtelı sogutucu al

hayalet18

https://www.teknosa.com/huawei-mate...am-256gb-ssd-full-hd-gri-notebook-p-125034085

buyrun link hocam en düşük çözünürlükte 80 derece civarında dolanır diye düşünüyorum.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
xahmetfurkan
orjinal amd sitesinde 105 derece gösteriyor işlemci sıcaklığı , saten 93 95 derecede leptop kendini korumaya alıp kapatır
altına güçlü 6 fanlı sogutucu alabilirsin, bide garantisi bitince kaliteli termal macun ve termal pad alabilirsin, okadar ısınmasının sebebi harici ekran kartı olmayışı, keşke almadan bütçeni söyleyip ona göre leptop bakardık, harici ekran kartl , iade edebilirsen et, 14 gün içinde ediliyor diye biliyom, yada 2inci el çift fanli leptop alabilirsin letgo sahibinden üzerinden, dahili ekran karti işlemci içinde olduğu için okadar ısınıyor, işlemci + dahili ekran kartı iç içe, harici olsa okadar ısınmaz işlemci yada ekran kartı, sorun yok ama masa gibi düz zeminde kullanın, yatak halı vb kullanma , gerekirse harici klavye fare hoporlor vb kullanın, altına sogutucu fan alın, azda olsa iş görür bu sıcak havada :D

Coeus17

Üye
12 May 2020
224
0
Kıbrıs
Merhabalar. Yeni bir (iş için) bilgisayar(Huawei Matebook D15 Ryzen 5 3500u + Vega 8 + 8GB RAM + 256GB SSD) aldım. Bilgisayarı günlük kullanım dışında oyun oynamak istiyorum. GTA5' i oynamak istiyorum ancak internetde ki testlerde en fazla işlemci ve ekran kartı 85 dereceyi görüyor. Bu bilgisayar için bir sorun yaratır mı? En fazla kaç olmalıdır cevaplarsanız sevinirim :) İnternette konuyu ararken fazla derecelerde işlemci zarar görmemesi için işlemci bilgisayarı kapatıyormuş. Bunu da açıklarsanız sevinirim :)

85 dereceyi çok fazla geçmediği sürece bir sorun olmaz ama yinede daha uzun ömürlü kullanım için soğutucu alıp kullanabilirsin

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
xahmetfurkan
kendi leptopum amd işlemci 4 çekirdek 8 gb ram var ddr3, harici ve dahili ekran kartı var, işlemci 93 dereceyi gördüğüm oluyor oyunda, ekran kartı yine 90 derece , ve anakart ise 88 derece genelde, altında 6 fanlı sogutucu mevcut, oyunları minimum düzeyde oynuyorum, hava sıcak bide oyüzden bide oynadığın oyunlara bağlı genelde, gta5 için örnek verdim benim leptopta, leptop tek fan 85 derece görmesi normal bazıları çok fazla yazmış , akıllılar masaüstü bilgisayar ile karşılaştırıyor ve kule tipi fan yada daha güçlü işlemci fanı takmış, aldığın leptop için normal oyunda 85 derece, ama altına sogutucu almanı tavsiye ederim :D

Son düzenleme:

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
225
1,608
-Türkistan-

85 derece çok fazla bence dostum

8 Kas 2019
202
0
Mezar
Hocam ben masaüstü kullaniyordum ve işlemci PUBG de 98 99 dereceyi görüyordu 100 derece olduğunda ise oyundan atıyordu sonrada gittim daha güçlü bir işlemi aldım ve 60 70 dereceye dustu bide üstüne kule tipi bir fan aldım daha da düştü ve şuanda herhangi bir sorun yaşamıyorum

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.