GNU/Linux İşletim sistemi

Reeves

Üye
29 Mar 2019
156
0
arkadaşlar kayıt olduğumdan beri THT de karşıma hep Linux falan çıkıyor ve nerede bi konuya girsem kali linuf fln fln kullanılıyor nedir bu linux neden herkes kullanıyor windowstan ayıran özelliği nedir beni bilgilendirirmisiniz belki bende geçerim. aram yok işletim sistemleriyle hep windows kullanmışımdır .d

porsukhak

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,753
2
T.Ü.R.K
Linux açık kaynak koldu bir işletim sistemi çekirdeğidir yani bir işletim sistemidir dememiz pek doğru olmaz . Linux ücretsizdir ve özgür bir yazılımdır bu sebeple bir çok faaliyet Linux üzerinden
gerçekleştirilebilir " Network , Siber Güvelik alanında çalışamlar , vb. ) Linux performans anlamında daha hızlıdır ve arayüzünün kullanımı daha basit diyebiliriz üzerinde değişiklik yapabilirsiniz .
farklı şekilde Linux dağıtımları vardır fakat her dağıtımın amaç ve gereçleri farklılık gösterebiliyor . Windows biraz daha oyun oynayanlar normal gündelik işlerini gördüğü bilgisayar kullanıcılarının genelinin tercih ettiği bir işletim sistemidir ücretlidir ve mağazası biraz pahalıdır :) Forum içerisinde sorunuza çok cevap var bakabilirsiniz İyi forumlar dilerim ..

Detaylı Yazı ;

https://www.profelis.com.tr/tr/blog/yazi/1808/linux-ve-windows-farki/

Reeves

Üye
29 Mar 2019
156
0
Linux açık kaynak koldu bir işletim sistemi çekirdeğidir yani bir işletim sistemidir dememiz pek doğru olmaz . Linux ücretsizdir ve özgür bir yazılımdır bu sebeple bir çok faaliyet Linux üzerinden
gerçekleştirilebilir " Network , Siber Güvelik alanında çalışamlar , vb. ) Linux performans anlamında daha hızlıdır ve arayüzünün kullanımı daha basit diyebiliriz üzerinde değişiklik yapabilirsiniz .
farklı şekilde Linux dağıtımları vardır fakat her dağıtımın amaç ve gereçleri farklılık gösterebiliyor . Windows biraz daha oyun oynayanlar normal gündelik işlerini gördüğü bilgisayar kullanıcılarının genelinin tercih ettiği bir işletim sistemidir ücretlidir ve mağazası biraz pahalıdır :) Forum içerisinde sorunuza çok cevap var bakabilirsiniz İyi forumlar dilerim ..

Detaylı Yazı ;

https://www.profelis.com.tr/tr/blog/yazi/1808/linux-ve-windows-farki/
önceden teşekkür ederim okudum o yazıyı da bir yazdığınız kelime dikkatimi çekti
windows biraz daha oyun oynayanlar normal gündelik işlerini gördüğü bilgisayar kullanıcılarının genelinin tercih ettiği bir işletim sistemidir
şimdi ben windowstan bıktığım için sordum zaten bu soruyu kendi kendine donmalar yavaş kapanmalar sıkıntıları falan. anladığım kadarıyla linux a oyun oynamak için tercih edilen bir işletim diyemeyiz herhalde? arayüzü falan çok hoşuma gitti seviyorumda zaten.

Reeves

Üye
29 Mar 2019
156
0
Dostum Şöyle Açıklamak İstiyorum Global Olarak PUBG,CSGO,LOL Bunları Oyunuyorum (Çok Değil). Bilgisayarı Genel Olarak Twitch'de Takılmak, Photosohop'ta Bir Proje Yapmak, Discord Bot Yapımı, Html-Css-Js ile Uğraşma Yani Kısacası Kodlama Şoplama Gezinme Amaçlı Kullanıyorum İşimede Çok Yarayacağını Düşünüyorum Çünkü THT de İstediğim Herşey (Hesap Çalma,Sızma,Hacking ve Genel Yazılım) Var Zaten Okul Başladığında da Bunlara İlgim %200 Artacağı İçin Linux'u Düşünüyorum.
Başınızı Ağrıttıysam Kusura Bakmayın :)

porsukhak

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,753
2
T.Ü.R.K
Dostum Şöyle Açıklamak İstiyorum Global Olarak PUBG,CSGO,LOL Bunları Oyunuyorum (Çok Değil). Bilgisayarı Genel Olarak Twitch'de Takılmak, Photosohop'ta Bir Proje Yapmak, Discord Bot Yapımı, Html-Css-Js ile Uğraşma Yani Kısacası Kodlama Şoplama Gezinme Amaçlı Kullanıyorum İşimede Çok Yarayacağını Düşünüyorum Çünkü THT de İstediğim Herşey (Hesap Çalma,Sızma,Hacking ve Genel Yazılım) Var Zaten Okul Başladığında da Bunlara İlgim %200 Artacağı İçin Linux'u Düşünüyorum.

Estağfurullah kafanıza takılan bir durum olursa özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz . Ve yeni konuma da Hangi linux dağıtımı ile başlayacağınıza kararsızsanız bakabilirsiniz ..

https://www.turkhackteam.org/linux/...-linux-dagitimlari-porsukhak.html#post8873767

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11

CS:GO Linux'ta native olarak çalışıyor. PUBG, anti-cheat sıkıntı çıkardığı için çalışmıyor, Lol konusunda bilgim yok.

Photoshop'un ise native desteği olmasa bile aşağıdaki linkten Wine ile hangi sürümleri (hangi değişiklikler ile) çalıştırabileceğiniz yazıyor:

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=17

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.