İzin İstemeyen Apk'dan Virüs Bulaşabilirmi

DarkWOLF0

Üye
19 Ağu 2021
74
21
19
Arkadaşlar Merhaba Ben Geçen Bir Apk'ya Denk Geldim Her Zamanki Gibi Virustotal'da Arama Yaptım Ve Bu Sonucu Buldum

Ama Uygulama İzinlerine Baktığımda Hiç İzin İstemiyordu Sizce Virüs Olabilirmi

Merak Edenler İçin Uygulama Bir Oyunun Eski Versiyounu (Hilesiz Hiçbir Değişiklik Yok)
9Cb5q25M_Screenshot_2022-09-06-15-03-32-09_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Easter

Katılımcı Üye
14 Ağu 2022
396
448
Merhabalar, hileli oyunlara olan talep çok fazla olduğu için hackerlar bu şansı asla kaçırmazlar. Herhangi bir telefona sızmak için ellerinden geleni yaparlar.

Bozkurts1

Üye
8 Şub 2022
153
105
Arkadaşlar Merhaba Ben Geçen Bir Apk'ya Denk Geldim Her Zamanki Gibi Virustotal'da Arama Yaptım Ve Bu Sonucu Buldum

Ama Uygulama İzinlerine Baktığımda Hiç İzin İstemiyordu Sizce Virüs Olabilirmi

Merak Edenler İçin Uygulama Bir Oyunun Eski Versiyounu (Hilesiz Hiçbir Değişiklik Yok)
9Cb5q25M_Screenshot_2022-09-06-15-03-32-09_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Hocam içinde virüs ola bilir. Çünkü en başta Ikarus - Trojan.AndroidOS.smsSpy yazısı şunu iletmektedir. SMS mesajlarını yakalayan ve onları uzak bir siteye ileten sahte mobil uygulama/oyun ola bilir. Ama tam emin olmam sadece Ikarus yazısının önündeki virüs'ün anlamını ilettim.

DarkWOLF0

Üye
19 Ağu 2021
74
21
19
Hocam içinde virüs ola bilir. Çünkü en başta Ikarus - Trojan.AndroidOS.smsSpy yazısı şunu iletmektedir. SMS mesajlarını yakalayan ve onları uzak bir siteye ileten sahte mobil uygulama/oyun ola bilir. Ama tam emin olmam sadece Ikarus yazısının önündeki virüs'ün anlamını ilettim.
Merhaba Ben Araştırdım Ne Oldugunu Biliyorum ama teşekkürler

Merhabalar, hileli oyunlara olan talep çok fazla olduğu için hackerlar bu şansı asla kaçırmazlar. Herhangi bir telefona sızmak için ellerinden geleni yaparlar.
Merhaba Bu Soruma Yanıt Değil Ama Yinede Teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.