Java Ders

DarkScannel

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
712
23
Öncelikle Java Hakkında Bilgiler Vereceğim.
Hergün serinin devamı gelecektir.

Bu bölümde;

• [*]Java Nedir?
    [*]Java ile Ne Yapılabilir ?
    [*]Java Nasıl Çalışır ?

Java Nedir ?

Java bilgisayar ağları da gözönüne alınarak uygulamaların farklı işletim sistemlerinde geliştirilebilmesi,çalıştırabilmesi düşencesiyle geliştirilmiş bir teknolojidir.Yani java teknolojisi kullanılarak aynı uygulama farklı ortamlarda çalıştırılabilir.Özellikle Android işletim sisteminin popüler olması nedeniyle Java programlama diline olan ilgi daha da artımıştır son yıllara göre.

Java İle Ne Yapılabilir ?
Java diliyle proge tasarımı diğer proglama dillerine göre daha esnek ve kolaydır.Kısaca göz atılırsa Java dili ile :
  1. Güçlü iştemci uygulamaları ve GUI (Grafiksel Kullanıcı Arayüzü) uygulamaları,appletler
  2. Veritabanına erişim ile ilgili uygulamalar
  3. Web tabanlı uygulamalar
  4. Oyunlar
  5. Dağınık bileşenler(Örneğin EJB,RMI,CORBA gibi )
  6. Cep telefonları (Uygulamalar)
  7. Ve daha Niceleri...

Java Nasıl Çalışır ?
Java uygulamaları JVM tarafından yorumlanır.JVM ktman olarak işletim sisteminin üzerinde bulunur.Bu nedenle,Java Uygulamaları farklı işletim sistemlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan çalışır.
JAVA UYGULAMASI JAVA UYGULAMASI JAVA UYGULAMASI
JVM(J2SE) JVM(J2SE) KVM(J2ME)
MS Windows Unıx Palm OS

Örnek 1 ==> Selam Java Türkhacktem
Public class Selam Türkhackteam {
Public static **** main (string args[] ) {
System.out.println("Selam THT")'Derleme alanında Selam THT yazıcaktır.
}
}

Derleme Anı (Compile Time)
Selam THT.java ===> >javac Selam THT.java ===> Selam THT.java
Kaynak Kod Komut Bayt Kod
(Source Code) (Byte Code)

Çalıştırma Anı (Runtime)

> java Selam ===> Yorumlayıcının Adımları ===> Uygulamanın Çalıştırılması
Komut * Sınıfın Yüklenmesi Mutlu Son :)
* Bayt Kodlarının Kontrolü
* Yorumlama İşleminin Başlaması

Yazılan kaynak kodları ilk önce javac komutuyla derlenir; ardından java komutuylaçalıştırırlır. Fiziksel dosyanın içerisindeki her sınıf için fiziksel olarak bir .class doosyası oluşturulur.

Bir Sonraki Dersde Olacaklar :
Sınıf Nedir?
Nesne Nedir ?
Depolanan Veriler Nerede Tutulur ?
Temel Tipler ?
Geçerlilik Alanı ?

Şimdilik Bu kadar Yazmakdan Yorulduğum İçin Ara Veriyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.