Java Teknik Servis Projesi - Destek - Öneri

Thelastluck

Yeni üye
1 Eki 2017
42
0
Arkadaşlar Merhaba, Ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve nesne tabanlı programlama dersinde Java görüyoruz. Hocamız final yapmayacağını ve final yerine geçecek dönem sonu projesi yapmamızı istedi. Bana da teknik servis otomasyonu projesi düştü. Proje teslimi 15 gün sonra bende projenin galiba yarısına geldim. Sizlerden projemi değerlendirmenizi ve önerilerde bulunmanızı rica ediyorum.

Link: https://www.dropbox.com/sh/za6l30ns4kpeugx/AABg1i-Uq7r1nPx9auRyNDlNa?dl=0

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Kod:
        javax.swing.GroupLayout layout = new javax.swing.GroupLayout(getContentPane());
        getContentPane().setLayout(layout);
        layout.setHorizontalGroup(
            layout.createParallelGroup(javax.swing.GroupLayout.Alignment.LEADING)
            .addGroup(layout.createSequentialGroup()
                .addGroup(layout.createParallelGroup(javax.swing.GroupLayout.Alignment.LEADING)
                        .addContainerGap(javax.swing.GroupLayout.DEFAULT_SIZE, Short.MAX_VALUE)
                        .addGroup(layout.createParallelGroup(javax.swing.GroupLayout.Alignment.CENTER)
                            .addComponent(btn_arizakayit, javax.swing.GroupLayout.PREFERRED_SIZE, 131, javax.swing.GroupLayout.PREFERRED_SIZE)
                            .addComponent(jLabel3)))
                                .addGap(220, 220, 220)
                                .addComponent(jLabel7, javax.swing.GroupLayout.PREFERRED_SIZE, 79, javax.swing.GroupLayout.PREFERRED_SIZE))
                                .addGap(77, 77, 77)
                                .addComponent(jLabel9)
                                .addGap(39, 39, 39)
                                    .addComponent(btn_musterikayit, javax.swing.GroupLayout.PREFERRED_SIZE, 130, javax.swing.GroupLayout.PREFERRED_SIZE)
                                    .addComponent(jLabel1)
                                        .addComponent(jLabel4)
                                        .addComponent(btn_isdurumlari))))
                            .addGroup(javax.swing.GroupLayout.Alignment.CENTER, layout.createSequentialGroup()
                                .addGap(517, 517, 517)
                                    .addComponent(jLabel5, javax.swing.GroupLayout.Alignment.CENTER)
                                    .addComponent(btn_raporlama, javax.swing.GroupLayout.Alignment.CENTER))))
                        .addGap(0, 0, Short.MAX_VALUE)))
                .addContainerGap(312, Short.MAX_VALUE))
        );

Beni 'siving' de kaybettin zaten. Oncelikle soylemek istedigim ilk sey, projeni dropboxda, gdrive da falan saklama. Github a at. Pasa pasa kullanirsin, folder structurein da duzgun gozukur. Ha private diyosan, gitlab bitbucket var, onlari degerlendir. Ama dropboxdan mumkunse kurtul.

Onun disinda, swing yerine JavaFX oneririm siddetle. Swingden kat kat daha iyi arayuz yapma araci. Bi kere surukle birak toolu cok tatli, 'scene builder java fx' diye aratirsan bulabilirsin.

Elestiri kismina gelirsem, ilk olarak iki tane 'main' driver/fonksiyon gordum, sebebi nedir ? Adminanasayfa ve alinanisler dosyalarinin ikisi de main bulunduruyor.
Edit: Tum .java dosyalarinin icinde bi main var, her biri ayri bi proje mi anlamadim...
... Vaz gectim, sen tam olarak ne yapmaya calistigini detayli bir anlat. pm atma, konuya ekle
Beatufier falan kullan, bi standarta gore duzenlesin kodunu. Ondan sonra, hangi classini hangi amacla yazdigindan kisaca bi bahset. Ona gore duzgun bi degerlendirme yapmaya calisirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.