JavaScript Değişken ve Veri Tanımala Yolları

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
JavaScript Değişken ve Veri Tanımlama Yolları

Merhaba arkadaşlar 'JavaScript' bölümü adı altında az bir konu olduğunu gördüm. Yatağımda uzanırken aklıma böyle bir fikir geldi ve bende sizinle paylaşmak istedim. Tabikide programlama dillerinin olmazsa olmazları ekrana yazı yazdırma ve değişken ve veri tipleri adı altında size bir kaç bilgi vereceğim.

Öncelike bilen kişiler çoktur ama yinede size paylaşayım 'JavaScript'te ekrana yazı yazdırma.
Not: documen t .write'ı birleşik yazmama izin vermiyor siz birleştirirsiniz :)

1. Yol (Değişkene Yazı Tanımlama)
Kod:
<!doctype html>
<html>
<head>
<met a charset="utf-8">
<title>Başlıksız Belge</title>
</head>
<script>
var biryazi = "Merhaba arkadaşlar ben depdip :)";

documen t.write(biryazi);

</script>
<body>
</body>
</html>

2. Yol (Değişken ve Veri Tanımlama)

Kod:
<script>
var i = 10 ;

documen t.write(i);

</script>

3. Yol (Ondalıklı Sayı İle Değişken ve Veri Tanımlama)

Kod:
<script>
var i = 1000;
var sa = 1233.42;
documen t.write(sa);

</script>

4. Yol (False/True Veri Tipi)

Kod:
<script>

var y = false;
documen t.write(y);

</script>

5. Yol (Değişkene Hiç Bir Yol Olmadığını Belirtme Yolu/ ve Sonradan Belirtme Yolu)

Kod:
<script>

var z = null;
documen t.write(z);

</script>

Kod:
<script>

var z = null;

z=20

documen t.write(z);

</script>

Not: Her Yazılıma Yeni Başlayan Arkadaşlarımızın Kesinlikle Bilmesi Gereken Şeylerdir Bunlar. :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.