JavaScript ile Seçime göre Arama Yapabilir miyim? | Web Geliştirme ile ilgili Des

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Merhabalar, benim bir konuda yardıma ihtiyacım var. Server tarafından node.js kullanarak bir web sitesi geliştiriyorum. Fakat bir sorunla karşılaştım yardıma ihtiyacım var. Front-end 'de kullanıcı seçim yapacak, bu seçim javascript vasıtasıyla yapılıyor. Daha açık anlaşılsın diye görsellerle açıklayacağım sorunumu.

http://sketchtoy.com/69109766

Web sitesinin, yukarıda çizdiğim gibi bir şablonu var. Kullanıcı aşağıda yer alan 3 kategoriden bir tanesini seçicek (bu işlemi js ile yaptım) aramak istediği şeyi yazdıktan sonra seçtiğe kategori içerisinden arama yapacak.

Ben bu işlemi nasıl yapabilirim? Şuan seçime kadar gelebilidim. Seçim yapılıyor, seçilen kategori html'de "item active" class'ına geçiş yapıyor. Ama daha ileri gidemedim. Bunu yapabilmek için ne öğrenmem gerekir? varsa kaynak nereden öğrenebilirim?

EYLL'

Uzman üye
17 May 2019
1,540
3
188
Hudut
hocam çok bilmiiyorum ama if else elif gibi kodlar kullanılıyorsa kullanabilirsin
bir de bunu yapan web sayfalarının kaynak kodunu inceleyebilirsin

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
hocam çok bilmiiyorum ama if else elif gibi kodlar kullanılıyorsa kullanabilirsin
bir de bunu yapan web sayfalarının kaynak kodunu inceleyebilirsin

Malesef kaynak kodunda back-end kodları gözükmüyor. Koşul yapıları evet javascript programlama dilinde de var fakat sorunum o değil, ben html'den seçim sonrası elde ettiğim class="item active" classını nasıl kullanacığımı bilmiyorum, malum tecrübeli değilim bu konuda :/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.