JavaScript'i iyi bilen biri var mı?

hengen

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
983
0
Deneme'den
JavaScript de bir kod yazacağım ama hiç bilmediğim için yazamıyorum.
Bilen kişiler konunun altına yorum veya bana ö.m atabilir mi?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Bunun yerine yapmak istediğin şeyi açıkça buraya yazsan ve topluca yanıt gelse konuna daha iyi olmaz mı ?

Sorununu açıklarsa belki yardımcı olabilirim..

hengen

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
983
0
Deneme'den
Bunun yerine yapmak istediğin şeyi açıkça buraya yazsan ve topluca yanıt gelse konuna daha iyi olmaz mı ?

Sorununu açıklarsa belki yardımcı olabilirim..

İlk önce senin dediğin gibi yazdım ama sonra biraz karmaşık olduğunu farkettim, eğer karmaşık gibi gözükse herkez anlamadım detaylı anlatır mısın felan diyecekti konu uzayacaktı.
Özelden atıyorum size anlamazsanız sorabilirsiniz.

hengen

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
983
0
Deneme'den
Şimdi htmlde 2 tane seçenek sunuyor index bize herhangi biri seçildiğinde javascript kodunda A kısmına Sonuc kısmını versin istiyorum ama yazmıyor.
Aslında sorun şu olması gerek. Function ın içine var sonuc yazdım ama internette okuduğuma göre function ın içine yazılan değişken dışarı çıkamıyor. Onun içinde benim dışarıdaki A kısmına yazmıyor
Kodlar;

function Buton()
{var sonuc = "16, 02";
alert(sonuc);}

function Buton1()
{var sonuc = "20, 04";
alert(sonuc);}

var A = "";
A += sonuc;

yoktur

Katılımcı Üye
23 Mar 2007
569
0
A+=sonuc işlemi çalışma anında yapılıyor, her sonuc değiştiğinde değil. Neden illa öyle olması gerektiğini anlamadım ama javascript on variable change şeklinde google araması yaparak işine gelen bir yöntemi kullanabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.