.jdyi Uzantılı Virüslerden Nasıl Kurtulabilirim?

kenchin

Yeni üye
13 Mar 2022
29
6
öncelikle merhaba, .jdyi uzantılı bi fidye yazılımı var tanıdığım birinin bilgisayarında, ilk defa böyle saçma bir şey gördüm. jpg dosyalarını .jdyi uzantısına dönüştürüyor ve jpg dosyalarına hasar veriyor, uzantıyı değiştirsem bile fotoğrafı açamıyorum. bu virüsten nasıl kurtulabilirim? yardımcı olabilecek birileri varsa gerçekten çok sevirinim ya.

Son düzenleme:

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,384
118
2,577
Merhaba Değerli Üyemiz, virüslerin bazıları çok tehlikeli olabilir. Jdyi uzantılı virüs tabirimizce bir Fidye yazılımıdır.
Fidye yazılımı bulaştığı sistemi rehin alarak Fidye talep eden bir virüstür. Bu virüsten kurtulmak için;
1. Sistemin tüm ağ bağlantısını kesin
2. Bir internet güvenlik yazılımı ile tarama yapın ve temizleyin.
3. Eğer sorun ne olursa olsun çözülmez ise son çare format atmak olacaktır. Ama verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. 🙂

İyi Forumlar.

kenchin

Yeni üye
13 Mar 2022
29
6
Jdyi Bir Dosya Sifreleme - Ransomware Uzantısıdır / SpyHunter Aracına Tarama Yaptırabilirsiniz .
Merhaba Değerli Üyemiz, virüslerin bazıları çok tehlikeli olabilir. Jdyi uzantılı virüs tabirimizce bir Fidye yazılımıdır.
Fidye yazılımı bulaştığı sistemi rehin alarak Fidye talep eden bir virüstür. Bu virüsten kurtulmak için;
1. Sistemin tüm ağ bağlantısını kesin
2. Bir internet güvenlik yazılımı ile tarama yapın ve temizleyin.
3. Eğer sorun ne olursa olsun çözülmez ise son çare format atmak olacaktır. Ama verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. 🙂

İyi Forumlar.

dediklerinizi yaptım fakat hiç bir faydası olmadı, dosyaları 2.diskte depolayıp bilgisayara format atacağım eğer düzelirse haber vereceğim. şimdiden yardımlarınız için gerçekten herkese teşekkür ederim.

Wixstra

Katılımcı Üye
10 Mar 2021
311
3
183
Google
öncelikle merhaba, .jdyi uzantılı bi fidye yazılımı var tanıdığım birinin bilgisayarında, ilk defa böyle saçma bir şey gördüm. jpg dosyalarını .jdyi uzantısına dönüştürüyor ve jpg dosyalarına hasar veriyor, uzantıyı değiştirsem bile fotoğrafı açamıyorum. bu virüsten nasıl kurtulabilirim? yardımcı olabilecek birileri varsa gerçekten çok sevirinim ya.
jdyi uzantısı Stop DJVU fidye virüsüne ait bir uzantı. Henüz bir çözümü yok. Virüsü temizlemek kolay fakat şifreli dosyaları açmak için bir yöntem yok.
Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler bu kaynak isine yarayacaktir

byyuans

Yeni üye
20 Tem 2022
1
0
Bir tür Fidye Virüsleri (Ransomware) ilgili destek veriyoruz.
Bilgisayarınıza bu tür durumlarda format atmak sadece virüsü temizler. Fakat bazı ransomware sisteme zarar verdiği gibi crypt şifresi hakkında bilgisayarda iz bırakıyor.
Şu anda resimlerini data kurtarma haricinde geri alamazsınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.