Joomla & Wordpress Hack [Makale !]

Rival

Özel Üye
28 Eki 2013
7,264
2
joomla-wordpress.jpg

Joomla & Wordpress Hack

Bu yazımda da sizlere joomla ve wordpress hack nedir,nasıl yapılır bunlardan bahsedeceğim.

Joomla Hack

Joomla%2BHacking%2BTools%2BHack%2BJoomla%2Bwith%2Bself-written%2Btools%2Bby%2BValentin.png

Joomla bir tür açık kaynaklı içerik yönetim sistemidir,Ve birçok eklenti vs özellik bulunmaktadır.
Peki joomla hack nasıl yapılır .
Öncelikle kendinize özel bir wordlist bulunması gerekmekmedir ve ya popüler olan wordlist kullanabilirsiniz
Şifreler: admin,admin123,admin,administrator,root,demo
Joomla hack yapabilmeniz için ayrıca iki adet programa ihtiyacınız vardır bunlar "Brute force" ve Arama m0t0ru"dur.
Şimdi ise bize dork lazım bunu dorkları bulduk diyelim sonra,
Arama motoruna giriyoruz

Mantık şu com_user. yazıyoruz sonra Kelimemizi Hangi dile çevirdik ise onu yazıyoruz.

com_user.manhole - İngilizce
com_user.tombino - italyanca
com_user.regard - Fransızca
com_user.pozo de visita - ispanyolca
com_user.ανθρωποθυρίδα - yunanca
com_user.люк - Rusca
com_user.マンホール - Japonca

Dorklarımızı "Arama Bölümü"ne yapıştırıyoruz sonra "Tümünü işaretle" tıklayıp 2. Menüdeki "Tarama" butonuna tıklıyoruz ve tarmayı başlatıyoruz .... evet taram bitti "Kaydet" deyip çıkıyoruz
Bu işlemler sonucu 1 adet şifre listesi 1 adet id listesi 1 adet site listesi olucak elimizde

Sonra bunları Alıp "Brute Force" programına giriyoruz

Şimdi elimizdeki Siteleri "Load sites list" bölümüne yüklüyoruz sonra elimizde bulunan id listesini "Load login list"bölümüne yükledik sonra ise "Load pass list" bölümünede şifre listemizi yüklüyoruz ve "Start Brute diyoruz ve işlem başlıyor.

Wodrpress Hack

wordpress-hacked1.png

Joomladaki özellikler wordpress'te de bulunmakta fakat wodrpress biraz daha popüler ve pratiktir.
Gelelim Wordpress Hack
Aynı şekilde elimizde wordpress dorkları olması gerek bunları buldum diyelim ben size bir örnek vereyim
inurl:/wp-content

Tekrar aynı şekilde bu dorku arama motorunda taratıyoruz ve çıkan siteleri kaydet yapıyoruz ve brute force programına geçiyoruz.
Şifreler: admin,admin123,admin,administrator,root,demo
id,şifre listesini joomla ile aynı kullanbilirsiniz.

Ve Aksın siteler Hayırlı Hackler Allaha Amanet olun
Bu makalemde de sizlere teşekkür ediyorum.

© Copyright TurkHackTeam.Net / Rival

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.