Kali 2.0 Linux'u USB üzerine kalıcı kurmak.

Yazının size faydası olduğunu düşünüyor musunuz ?

• Evet

Oy: 3 60.0%
  • Kararsızım

Oy: 0 0.0%
  • Hayır

Oy: 2 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

peresthayalig

Yeni üye
12 Ara 2015
15
0
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle hesabımın engelleneceği bir sebebe neden olduysam uyarılmam halinde konu üzerinde değişiklik yaparım.
Kali 2.0 /Linux'u LiLi (LinuxLive USB Creator) ile USB üzerine kurulum yapılması ayarları kalıcı yapmayarak, işletim sisteminizi her başlattığınızda formatlanır gibi açtığınızı görüceksiniz. Bunun sebebini forumdaki bazı arkadaşların Kali 2.0 / Linux'un Persistence'ı (Yapılan değişikliklerin kalıcı olmaması) desteklemediğini söylemeleri oldu. Biraz araştırma yapıp Türkçe hiçbir kaynağa ulaşamadığımı belirtmekte isterim. Olay şu ki Kali 2.0 / Linux 'Persistence' özelliğini destekliyor.
Ben 16 GB'lık Flash belleğime Kali 2.0 / Linux 64 Bit kurdum ve persistence'ı deskteklettim.

Şimdi çözüme geçelim :
1. Sahip olmamız gereken 3 Dosya aşağıdadır:
1.1. -) Kali 2.0 Linux'un ISO dosyasına sahip olmamız gerekiyor.
<<Kali 2.0 Linux için Tıklayınız.>>
1.2. -) MiniTool Partition Wizard Free (Ben sürüm 9.1'i kullandım)
1.3. -) Universal USB Installer (Ben sürüm 1.9.6.3'ü kullandım)

2. Aşağıdaki video'yu Notlar Kısmına'da göz atıp uygulayın !
<<Kali 2.0 Linux'un USB üzerine kurulum videosu için lütfen tıklayınız.>>

Terminal ekranına yazmanız gereken kodlar :
1- fdisk -l (fdisk'ten sonra boşluk vardır, ve -l'de kullanılan 'L' harfidir.)
2- mkdir -p /mnt/UUI
3- mount /dev/sdb3 /mnt/UUI
4- echo "/ union"> /mnt/UUI/persistence.conf
5- umount /mnt/UUI

Notlar:
1- Arkadaşlar MiniTool Partition Wizard Free kullanırken Persistence yerine persistence yazdım ben.
2- /dev/sdb3'te yer alan sdb3 kısmı sizin sisteminizde farklı gözükebilir. Bu sebeple fdisk -l yazıp 16 GB'lık aygıtın konumunu öğrendik. Örneğin : /dev/"Başka bir isim olabilir."
3- son komut olan "umount /mnt/UUI" yazdıktan sonra el ile "&& reboot" komutunu girmeyin. Direk kendi elinizle Kali 2.0 Linux'unuzu yeniden başlatın.
4- Eğer sisteminiz yeniden başladıktan sonra masaüstünüzdeki persistence adlı dosyanız kaybolmadıysa işlemi tekrardan en baştan yapmak zorundasınız. Ben işlemi ilk yaptığımda başarısız olmuştum. Sizlere kolay gelsin.

Root Kullanıcı Hesabı Bilgileri
Kullanıcı adı : root
Şifre : toor

Eğer yardımcı olabildiysem, teşekkürü eksik görmeyelim, sağlıcakla kalın. :yaho1

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Konuyu fotoğraflarla desteklersen daha ilgi çekici olur :)

silversurferr

Katılımcı Üye
15 Kas 2008
515
0
w00t
Hocam ben konuyu idrak edemedim şuan, usb belleği yaratmaktaki amacı oturtamadım kafama. Kısaca bi özet geçsen tadından yenmez

peresthayalig

Yeni üye
12 Ara 2015
15
0
Koy cebe , çık yola.

Hocam ben konuyu idrak edemedim şuan, usb belleği yaratmaktaki amacı oturtamadım kafama. Kısaca bi özet geçsen tadından yenmez
Kişisel bilgisayarım bana ağır geliyor, direk işletim sistemimi yanımda taşımak istiyorum diyorsanız bu doküman size göredir efendim.
Kısaca komşunun bilgisayarını, kendi bilgisayarınmış gibi kullan :yaho1
İlginiz için teşekkür ederim, iyi günlerce.. :RpS_cool:​

peresthayalig

Yeni üye
12 Ara 2015
15
0
Video'lu çözüm.

Konuyu fotoğraflarla desteklersen daha ilgi çekici olur :)
Sorunumuzu, video'lu çözüm olarak gerçekleştirdiğimizden dolayı tekrardan görselle destekleme yolunda gitmeye ihtiyaç duymadım, mazur görünüz. Eğer ki anlatımda kopukluk yada eksiklik olduğunu hissediyorsanız, takıldığınız yerde seve seve yardımınıza koşacağımı biliniz.

Ilginiz için teşekkür ederim, sağlıcakla kalınız.. :RpS_cool:​

westside2222

Yeni üye
9 Eyl 2015
11
0
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle hesabımın engelleneceği bir sebebe neden olduysam uyarılmam halinde konu üzerinde değişiklik yaparım.
Kali 2.0 /Linux'u LiLi (LinuxLive USB Creator) ile USB üzerine kurulum yapılması ayarları kalıcı yapmayarak, işletim sisteminizi her başlattığınızda formatlanır gibi açtığınızı görüceksiniz. Bunun sebebini forumdaki bazı arkadaşların Kali 2.0 / Linux'un Persistence'ı (Yapılan değişikliklerin kalıcı olmaması) desteklemediğini söylemeleri oldu. Biraz araştırma yapıp Türkçe hiçbir kaynağa ulaşamadığımı belirtmekte isterim. Olay şu ki Kali 2.0 / Linux 'Persistence' özelliğini destekliyor.
Ben 16 GB'lık Flash belleğime Kali 2.0 / Linux 64 Bit kurdum ve persistence'ı deskteklettim.

Şimdi çözüme geçelim :
1. Sahip olmamız gereken 3 Dosya aşağıdadır:
1.1. -) Kali 2.0 Linux'un ISO dosyasına sahip olmamız gerekiyor.
<<Kali 2.0 Linux için Tıklayınız.>>
1.2. -) MiniTool Partition Wizard Free (Ben sürüm 9.1'i kullandım)
1.3. -) Universal USB Installer (Ben sürüm 1.9.6.3'ü kullandım)

2. Aşağıdaki video'yu Notlar Kısmına'da göz atıp uygulayın !
<<Kali 2.0 Linux'un USB üzerine kurulum videosu için lütfen tıklayınız.>>

Terminal ekranına yazmanız gereken kodlar :
1- fdisk -l (fdisk'ten sonra boşluk vardır, ve -l'de kullanılan 'L' harfidir.)
2- mkdir -p /mnt/UUI
3- mount /dev/sdb3 /mnt/UUI
4- echo "/ union"> /mnt/UUI/persistence.conf
5- umount /mnt/UUI

Notlar:
1- Arkadaşlar MiniTool Partition Wizard Free kullanırken Persistence yerine persistence yazdım ben.
2- /dev/sdb3'te yer alan sdb3 kısmı sizin sisteminizde farklı gözükebilir. Bu sebeple fdisk -l yazıp 16 GB'lık aygıtın konumunu öğrendik. Örneğin : /dev/"Başka bir isim olabilir."
3- son komut olan "umount /mnt/UUI" yazdıktan sonra el ile "&& reboot" komutunu girmeyin. Direk kendi elinizle Kali 2.0 Linux'unuzu yeniden başlatın.
4- Eğer sisteminiz yeniden başladıktan sonra masaüstünüzdeki persistence adlı dosyanız kaybolmadıysa işlemi tekrardan en baştan yapmak zorundasınız. Ben işlemi ilk yaptığımda başarısız olmuştum. Sizlere kolay gelsin.

Root Kullanıcı Hesabı Bilgileri
Kullanıcı adı : root
Şifre : toor

Eğer yardımcı olabildiysem, teşekkürü eksik görmeyelim, sağlıcakla kalın. :yaho1

hocam benim sorum su bende usbden live olarak baslatıyor ancak bu sekılde degıl normal olarak ama 2 tane sorum var benım 1 wordlist olusturunca wordlisti bulamıyorum 2. wifi a baglanamıyorum yardım edersen sevinirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.