Kali kurulumda koyduğum şifreyi kabul etmiyor.

Laz Ziya2

Yeni üye
18 Ağu 2022
28
10
Herkese merhaba, bugün bilgisayara bare metal kali kurdum. Kurulum aşamasında makine adı, kullanıcı adı ve şifre koydum. İyi hoş yüklendi kali ama giriş ekranında kullanıcı adı ve şifre sorduğunda şifreyi yazıyorum yanlış diyor. Bunun bir çözümü var mı?

Laz Ziya2

Yeni üye
18 Ağu 2022
28
10

Laz Ziya2

Yeni üye
18 Ağu 2022
28
10
Küçük büyük harflere ve numlock'a dikkat ediniz. Açıksa bile sanal makine başladığında tüm her şey kapanıyor. Tekrardan sıfırlayın bu sefer örneğin LazZiya123 gibi deneyin.
Sanal makine kullanmıyorum. Şifreyi sıfırladım yine. Kullanıcı adı yerine root mu yazmam lazım yoksa makine adını mı? Ayrıca e-posta ismime gelsin diye sisteme ismimi de girdim. Kafam karıştı ya.

Ayrıca şifre sıfırlama yerinde apt update yaptığım zaman temporary download failure hatası verdi. Boot ekranında kaliyi seçtiğimde de sol üstte bir sürü hata veriyor sonra açılıyor.

Chester Hoca

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
876
800
DATA
Sanal makine kullanmıyorum. Şifreyi sıfırladım yine. Kullanıcı adı yerine root mu yazmam lazım yoksa makine adını mı? Ayrıca e-posta ismime gelsin diye sisteme ismimi de girdim. Kafam karıştı ya.
İlk önce belirlediğiniz kullanıcı adını ve şifrenizi yazınız. Ardından terminali açıp "sudo su" yazınız. Sizden şifre isteyecektir ve Root'a geçersiniz. Son olarak roota geçtiğinizde terminale passwd yazıp root şifrenizi değiştirin. Kullanıcı değiştire tıklayıp kullanıcı adı root şifre ise belirlediğiniz şifreyi giriniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.