Kali Kurulumdan Sonra Siyah Ekran

Alperen_exe

Yeni üye
28 Mar 2023
13
1
Kali Linux kurdum, bilgisayar kurulumdan sonra yeniden başlayınca grub ekranı geliyor. Kali'ye girdiğim zaman Kali logosu (Ejderha) geçiyor ardından sol üstte bir çizgi oluyor, 1 saniye sonra çizgi geçiyor ve o ekranda simsiyah ekran kalıyor. Bilgisayar uzun zamandır içinde yazılım olmadan duruyordu ben de bir çıkarayım yapayım diye açtım içi boş flashlara baktım birinde linux mint varmış, onu kurdum. Sonra Kali iso indirdim onu yazdırdım ve 3 gündür uğraşıyorum, Bir kere sağlıklı kurdum ama o zaman da yazılım seç ve kur'da XFCE ya da GNOME seçmediğim için sadece komut satırında çalışmıştı. Şimdi de bu sorun oluyor. Elimde başka bilgisayar ya da flash olmadığı için başka iso kuramıyorum.

DÜZENLEME:
Siyah ekrandayken tüm tuşlara bastım sanki işletim sistemindeymiş gibi ses geliyor
You password is incorrect diyor.

Son düzenleme:

xezua

Katılımcı Üye
4 Tem 2023
359
5
103
Misconfiguration
Bunu hangi komutlarla nasıl yapabilirim
Windows ISO dosyasını USB belleğe yazdırmak için "Rufus" gibi bir araç kullanabilirsin.Rufus, ISO dosyasını USB belleğe yazdırmak için oldukça popüler bir araçtır. İşte adımlar:

Rufus'u indirip bilgisayarına kur.
USB belleği bilgisayarına tak.
Rufus'u çalıştır ve ISO dosyasını seç.
USB belleği hedef olarak seç.
"Başlat" düğmesine basarak yazma işlemini başlat.
Kali Linux'u dual boot olarak kurmak için ise aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

Kali Linux ISO dosyasını indir.
Rufus veya başka bir araç kullanarak Kali Linux ISO dosyasını bir USB belleğe yazdırabilirsin.

Bilgisayarını USB belleği başlatmak için ayarlayın (BIOS veya UEFI ayarlarında bu seçeneği bulabilirsiniz).
Bilgisayarında USB belleği başlat ve Kali Linux kurulumunu başlat.
Kurulum sırasında, mevcut disk bölümleme düzeninizi seçerek ve Kali Linux için bir bölüm oluşturarak kurulumu tamamlayabilirsin.

Kurulum tamamlandığında, bilgisayarını yeniden başlat ve Grub ekranında Windows veya Kali Linux'u seçerek istediğin işletim sistemi ile başlatabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.