Kali Linux 2020.2 İnitramfs Hatası

sMrXX

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
389
2
Kalu-Beladan
Kali linux harici bir harddisk’e kurulu. Kurduğum bilgisayardan başka bir bilgisayarda Kaliyi çalıştırdığımda böyle oluyor. Denedim ancak internette yazan hiçbir şey bana çare olmadı buraya soruyorum.

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Merhabalar,

Bunun için bir usb veya bir cd'ye herhangi bir dağıtımdan yazılmış canlı sisteme ihtiyacımız var.
Canlı oturuma geçtikten sonra uçbirime alttaki komutu girin.

sudo fdisk -l

Kurtarmak istediğiniz sistem hangi bölümdeyse alttaki komutta bulunan 2 rakamı yerine onu yazın ve uçbirime alttaki komutu girin.

sudo fsck /dev/sda2

Bu komutu girdiğinizde gelen her soruya evet anlamına gelen e harfine basın, bir kaç defa sorudan sonra işlem tamamlanmış olacak ve sisteminiz de açılır hale gelecektir...

sMrXX

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
389
2
Kalu-Beladan
Merhabalar,

Bunun için bir usb veya bir cd'ye herhangi bir dağıtımdan yazılmış canlı sisteme ihtiyacımız var.
Canlı oturuma geçtikten sonra uçbirime alttaki komutu girin.

sudo fdisk -l

Kurtarmak istediğiniz sistem hangi bölümdeyse alttaki komutta bulunan 2 rakamı yerine onu yazın ve uçbirime alttaki komutu girin.

sudo fsck /dev/sda2

Bu komutu girdiğinizde gelen her soruya evet anlamına gelen e harfine basın, bir kaç defa sorudan sonra işlem tamamlanmış olacak ve sisteminiz de açılır hale gelecektir...

Dediğiniz yöntemi internette de gördüm ve uyguladım ancak böyle oluyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.