Kali Linux Alternatif Öneri

44shell

Yeni üye
27 Eki 2023
19
7
root@44shell
Arkadaşlar kali linux için alternatif önerebileceğiniz linux varmıdır? kurmayı düşünüyorum.
Kali Linux, Parrot OS gibi pentest odaklı işletim sistemlerini direk cihazınıza kurmanızı tavsiye etmem. Bana sorarsanız başlangıçiçin Linux Mint kullanmanızı öneririm. Ardından isterseniz Dual Boot, isterseniz de VM üzerinden Kali Linuz veya Parrot OS gibi dağıtımları kullanabilirsiniz. İyi forumlar!

lreax

Üye
13 Ağu 2021
111
26
Kali Linux, Parrot OS gibi pentest odaklı işletim sistemlerini direk cihazınıza kurmanızı tavsiye etmem. Bana sorarsanız başlangıçiçin Linux Mint kullanmanızı öneririm. Ardından isterseniz Dual Boot, isterseniz de VM üzerinden Kali Linuz veya Parrot OS gibi dağıtımları kullanabilirsiniz. İyi forumlar!
Parrot OS kullanabilirsin, Kali den önceden kullandığım sistemdi tavsiye ederim
teşekkürler

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,028
19
1,493
  1. Ubuntu: Genellikle kullanıcı dostu arayüzü ve geniş topluluğu ile bilinir. Hem masaüstü hem de sunucu kullanımına uygun bir dağıtımdır.
  2. Fedora: Yenilikçi ve güncel yazılımları içeren bir dağıtımdır. Red Hat topluluğu tarafından desteklenir ve genellikle geliştiricilere yöneliktir.
  3. Debian: Stabil ve güvenilir bir dağıtımdır. Debian, birçok diğer dağıtımın temelini oluşturur ve genellikle server ortamlarında kullanılır.
  4. Arch Linux: Minimalist bir yapıya sahiptir ve kullanıcıya sistemini istediği gibi özelleştirmek için geniş bir kontrol sunar. Arch Linux, genellikle tecrübeli kullanıcılara hitap eder.
  5. openSUSE: Hem masaüstü hem de sunucu kullanımına uygun bir dağıtımdır. Yenilikçi bir yapıya sahiptir ve YaST adlı araçla konfigürasyonu kolaylaştırır.
  6. Manjaro: Arch Linux'un tabanını kullanarak geleneksel Arch Linux'a nazaran daha kullanıcı dostu bir deneyim sunar. Güncel yazılımları içerir ve Arch'ın karmaşıklığından kaçınan kullanıcılar için uygundur.
  7. Linux Mint: Ubuntu tabanlı olan bu dağıtım, kullanıcı dostu bir masaüstü deneyimi sunar. Özellikle yeni başlayanlar için idealdir.
  8. CentOS: Red Hat Enterprise Linux (RHEL) tabanlı bir dağıtımdır. Genellikle sunucu ortamlarında kullanılır ve güvenilirliği ile bilinir.
  9. Gentoo: Özelleştirilebilirliği en üst düzeyde olan bir dağıtımdır. Kullanıcı, sistemi tam olarak ihtiyaçlarına göre derleyerek optimize edebilir.
  10. Slackware: En eski Linux dağıtımlarından biridir. Minimalist bir yaklaşım benimser ve kullanıcıya geniş bir kontrol sağlar.
Bu sadece birkaç örnek; Linux dünyasında birçok başka dağıtım bulunmaktadır ve kullanılacak dağıtım genellikle kişisel tercihlere, tecrübeye ve ihtiyaçlara bağlıdır.

DOKTR1N

Moderatör
Öncelikle merhaba değerli üye;

Eğer Kali Linux'un özelliklerini (siber güvenlik ve penetrasyon testi araçları, güvenlik odaklı yapılandırma) arıyorsanız Parrot Security OS, siber güvenlik ve penetrasyon testi alanlarında popüler bir Linux dağıtımıdır. Birçok güvenlik aracını ve test aracını içerir. Ayrıca BackBox, güvenlik testleri ve penetrasyon testi için tasarlanmış bir Linux dağıtımıdır. Özellikle ağ güvenliği ve güvenlik testi odaklıdır.

İyi forumlar dilerim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.