Kali Linux available network kısmı gri kapalı

LishnN

Yeni üye
19 Kas 2023
38
2
Selamlar iyi günler bugün kali linux da realtek 8812bu driver kurulumu için uğraştım ve forumda da yardım ettiler teşekkür ederim. Driverı kurduğum zaman available network de çevremdeki ağları gösteriyor. Makineyi kapatıp daha sonra açtığımda bu available netwok kısmı gri kalıyor ve çevremdeki ağları göstermiyor bunu snapshot aldığım anda direkt yapıyor bu sorunu nasıl çözebilirim? iwconfig yaptığımda wlan0 olarak gözüküyor lsusb ile baktığımda da realtek 8812bu takılı olduğu gözüküyor.

Çözüm
Selamlar iyi günler bugün kali linux da realtek 8812bu driver kurulumu için uğraştım ve forumda da yardım ettiler teşekkür ederim. Driverı kurduğum zaman available network de çevremdeki ağları gösteriyor. Makineyi kapatıp daha sonra açtığımda bu available netwok kısmı gri kalıyor ve çevremdeki ağları göstermiyor bunu snapshot aldığım anda direkt yapıyor bu sorunu nasıl çözebilirim? iwconfig yaptığımda wlan0 olarak gözüküyor lsusb ile baktığımda da realtek 8812bu takılı olduğu gözüküyor.

Terminale sudo rfkill unblock wifi yazıp reboot atarsanız sorun çözülür.

LishnN

Yeni üye
19 Kas 2023
38
2

Terminale sudo rfkill unblock wifi yazıp reboot atarsanız sorun çözülür.

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.