KALİ LİNUX / boot sorunu

HateFile

Yeni üye
9 Ara 2017
16
0
bios - uefi
disk biçimi - gpt

kali iso indirdim rufus ile yazdırıyorum gpt ve uefi seçerek fakat
ya açılışta görmüyor ya usb den başlatamıyorum bilgisiayarı

f2 bios tuşu fakat usbden başlatma tuşunu her tuşu denememe rağmen bulamadım​

ne yapmalıyım uefi , gpt - fat32 ve ntfs ile yazma var ikisinide denedim olmuyor

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Merhabalar,
1. Boş CD alın. ISO dosyasını ona yazdırın.
2. Biosla ilgili bi sorun olabilir
3. İso dosyasını universal usb installer programlarıyla yeniden yazdırın.

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
DD olarak yazdırmayı deneyiniz. BIOS'unuz eski tipte ise USB disk üzerinde başlatma olmayabilir yerine birincil disk, ikincil disk vs. bulunmaktadır. USB'nizi en üste çekerek kaydedin ve bilgisayarı reboot ediniz.

HACKR00T

Üye
29 Şub 2020
71
0
bios'a girdikten sonra boot menu etkinleştir genelde f12 tuşuna veriyor yada biosun kendi içerisinde boot menu oluyor oradan önceliği flash disk sürücüsüne usb bağlantılarına ver ve bilgisayar ilk önce harddiski değil usb cihazını görsün ve öyle başlasın

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Görüldüğü üzere sanırım ISO'yu UEFI olarak yazdırmışsınız. Eğer BIOS'unuz 2010'dan eskiyse, yani bizim tabirimizle eski bi' bilgisayar ise yazdırma işlemini BIOS/MBR olarak yapın bir de.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.