Kali Linux Hakkında

nesimcan

Üye
1 Ocak 2016
71
0
Öncelikle Merhabalar , Bu işlere merak sardım forumda anladığım kadarıyla en iyi işletim sistemi kali linux şuanda virtualbox aracılığıyla yüklüyorum. Sizlerden Yardımlarınızı Talep ediyorum

Nereden Başlamalıyım?
Ne Öğrenmeliyim?
Wifi Kırdıktan Sonra Verilere Nasıl ulaşırım Gibi.

Biliyorum biraz uzun sorularım fakat zamanı olan arkadaşların yardımcı olacağını tahmin ediyorum iyi akşamlar.

24 Tem 2012
235
1
Ben bu işin uzmanı vb değilim ama bende araştırdım ve anladığım kadarıyla ; mesela wi-fi kelimesinden başla araştırmaya neymiş nasılmış gibi, daha sonra hack kelimesini araştır yani kısacası karşına çıkan yabancı terimleri araştır.

nesimcan

Üye
1 Ocak 2016
71
0
Ben bu işin uzmanı vb değilim ama bende araştırdım ve anladığım kadarıyla ; mesela wi-fi kelimesinden başla araştırmaya neymiş nasılmış gibi, daha sonra hack kelimesini araştır yani kısacası karşına çıkan yabancı terimleri araştır.
Ama bu benim nasıl yapacağımı öğreneceğim anlamına gelmiyorki sadece kelime anlamlarını öğrenmiş olacam

BAMSI

Uzman üye
5 Ocak 2016
1,283
2
Nereye..
Arkadaşlar bir şeyi ezbere öğrenmeyin eğer bu işi yapıyosanız seviyorsanız araştırmayı sevmeniz gerekiyor öğrenmeyi sevmeniz gerekiyor.Bir protokolün çalışma prensibini işleyişini bilmeden manipüle edemezsiniz.
Nereden başlamalıyım demişsin.
Öğrenmeyi öğrenmekten başlamalısın.Neyi araştıracağını bilmelisin .Teknik konular açısından çok zengin bir forumdasın zaten şuanda.sadece Google da Tht dork ekleyerek herşeyi bulabirisin

24 Tem 2012
235
1
Arkadaşlar bir şeyi ezbere öğrenmeyin eğer bu işi yapıyosanız seviyorsanız araştırmayı sevmeniz gerekiyor öğrenmeyi sevmeniz gerekiyor.Bir protokolün çalışma prensibini işleyişini bilmeden manipüle edemezsiniz.
Nereden başlamalıyım demişsin.
Öğrenmeyi öğrenmekten başlamalısın.Neyi araştıracağını bilmelisin .Teknik konular açısından çok zengin bir forumdasın zaten şuanda.sadece Google da Tht dork ekleyerek herşeyi bulabirisin

Anlamıyorki herşeyi hazır bekliyor

BAMSI

Uzman üye
5 Ocak 2016
1,283
2
Nereye..
Birbimize yardımcı olmak için buradayız ama kalıcı yardımlar ve destekler olmalı düşüncesindeyim Ben ööğrendiklerimin birçoğunu araştırarak kurcalayarak çğrendim.Bilgi olmazsa uygulama olmaz.Bilgi edinmeliyiz sürekli bilgiye açık olmalıyız

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
Bu işlere derken, öncelikle linuxa başlamalısın. Linuxu bir tanı, nasıl birşey öğren. Sonra Kalideki araçlarla tanış. Kali için kaynak olarak Kali Linux(kodlab) kitabını tavsiye ederim, başlangıç düzeyinde. Gelişmek senin araştırmana ve uygulamana bağlı.

4UR0R4

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
670
6
T.C
1. Kali Linux En İyisi Diye Birşey Yok Kimine Göre Kali Linux Güzeldir Kimine Göre KaOS Linux Güzeldir Bu Zevk Meselesi
2.Eğer Linux'a giriş yapmak istiyorsaniz linux'un ana terminal kodlarini oğrenmeniz gerekir bilmediğiniz sürece bir hata aldiğinizda cevabini zor verirsiniz linux'a

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World
Selam,

Öncelikle size forum içinde "Lİnux" bölümüne bakıp konuları uygulayarak öğrenmenizi tavsiye ederim. Kali Linux pentest tool'ları çok geniş olarak kali'nin içinde mevcut. Her bir programı denemenizi ve forum içinde ki anlatım ve videolardan yararlanarak öğrenmenizi tavsiye ederim.

Amaç illa hack eylemi yapmak olmamalı. Önce bilgi edinmeli sonra da bu bilgiyi derleyerek kendinizi sınamalısınız.

Saygılar

The Alone

Katılımcı Üye
17 May 2018
266
1
Bence en mantıklısı kendine bir sızma testi alanı seç siber güvenlik dediğin tek bir şey değil alt alanları var hepsinin kendine ait uzmanlık alanları vardır mesela ben sana örnek olarak bir kaç tanesini yazayım
#web sızma testi uzmanı
#network sızma testi uzmanı
#zararlı yazılım analist
#mobil uygulama güvenlik
#sosyal mühendislik testleri
#Yük testleri
İlk önce bir alan seç sonra bu alana göre eğitim setleri al saten neredeyse bütün eğitim setleri kali üzerinden anlatır bu arada kali demek sadece araç demek değil linux bir öğren komutları falan ayrıca bir script dili bilmek yararına olur tavsiyem basch scripting bunun yanında python gibi diller öğrenirsen yeri geldiğinde kendi araçlarını yazabilirsin

ATABÖRÜ

Kıdemli Üye
30 Tem 2017
3,359
7
Ötüken
Linux kullanacaksa brute force ye ne gerek var ??

Hocam mesela örnek verelim hydra mail hacklemek için brute force kaba veya daha fazlası kuvvet saldırısı ile içinde şifre olan şifre denemesidir kalide olan araçların genellikle brute force yani şifre listesi örnek instegram hack için kelime listesi ideğaldir veya site clonlama

Son düzenleme:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Debian hakkında bilgi edinebilirsin veya Udemy üzerinden Linux eğitim seti alabilir, pdfler okuyabilirsin. Akabinde Kali'nin içinde bulunan toolları tanımaya çalış. Kısacası forumda Linux bölümüne bakıver ;)

Onun haricinde İstanbul Coders adlı youtube kanalının videoları bakabilirsin. Cidden faydası olacaktır. Gerisi ip söküğü gibi gelir zaten.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.