Kali Linux İnternet Sorunu Çözümü!

-Akıncı-

Uzman üye
13 Nis 2013
1,847
12
Antalya
Arkadaşlar bir çoğumuz kali linux'u sanal makinaya kurduktan sonra internet sorunu yaşamaktayız. Bende sizlere Wmware workstation sanal makinası için kali linux internet sorununu nasıl giderebiliriz bunu anlatacağım.​
m4yokZ.png

İlk öncelikle denetim masasına girerek Ağ ve internet kısımından Ağ ve paylaşım merkezine giriyoruz. Buraya girdikten sonra Bağdaştırıcı Ayarlarını değiştir kısımına tıklıyoruz.
o0WVkR.png

Bağdaştırıcı ayarlarını açtıktan sonra kendi internetimizin üzerine gelip sağ tıklayarak özellikler kısımına giriyoruz. Bu kısıma girdikten sonra gelen ekrandan paylaşım kısımına girerek yukarıda yer alan resimdeki tiki aktif ederek, sanal makinanımızın internet adaptörünü seçiyoruz ve tamam diyoruz.
LZzDOV.png

Bu işlemden sonra sanal makinamızı açarak ağ ayarları kısımına giriyoruz. Yukarıdaki gibi ağımızı paylaşıma açtığımız sanal makine adaptörünü seçerek ok butonuna tıklıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra kali linux sisteminin internet problemi çözülmüş olacaktır. Sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
17 Nis 2015
53
0
Kardeşim var ya sen adamın dibisin dibi internette tek sen bu çözümü anlatmışsın milyon şey denedim olmadı sayende bağlandım 4 saattir uğraşıyorum helal olsun sana

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.