Kali Linux İşletim Sistemine Nasıl Virtualbox İndirilir?

redzoney

Yeni üye
12 Kas 2023
49
1
7
Olay şöyle benim bilgisayarımın işletim sistemi kali linux ve ben kali linux’uma virtualbox indirmek istiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ACE Veen

Uzman üye
4 Şub 2023
1,129
5
569
Belirsiz
BAKIN AGALAR OLAY SÖYLE BENİM BİLGİSAYARIN İŞLETİM SİSTEMİ KALİ LİNUX VE BEN KALİ LİNUXUMA VİRTUALBOX İNDİRMEK İSTİYORUM

redzoney

Yeni üye
12 Kas 2023
49
1
7
evet bunu denedim lakin bana vermiş olduğunuz ilk linkde Debian-based Linux distributions kısmındaki indirmeyi denememe rağmen ilk kodda hata verdi isterseniz size atayım

redzoney

Yeni üye
12 Kas 2023
49
1
7

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
4
288
Londra
Bu hatanın nedeni, [] parantezlerinin Zsh kabuğunda özel bir anlama gelmesidir. Bu nedenle, bad pattern hatası, Zsh'nin bu parantezleri yanlış bir desen olarak yorumlamasıdır.

Bu sorunu çözmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:
  1. Çift Tırnak Kullanma:

Kod:
deb "[arch=amd64 signed-by=/usr/share/keyrings/oracle-virtualbox-2016.gpg]" Index of http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian <mydist> contrib[/I][/FONT][/CENTER][/I][/FONT][/CENTER]
[FONT=courier new][I][CENTER][FONT=courier new][I][CENTER]

Değişik Kabuk Kullanma:Geçici olarak başka bir kabuğa geçerek (örneğin, Bash) komutu çalıştırabilirsiniz:

Kod:
bash[/I][/FONT][/CENTER][/I][/FONT][/CENTER]
[FONT=courier new][I][CENTER][FONT=courier new][I][CENTER]deb [arch=amd64 signed-by=/usr/share/keyrings/oracle-virtualbox-2016.gpg] Index of http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian <mydist> contrib

Zsh Yapılandırması:Zsh'nin karakterlerin özel anlamını kapatması için Zsh yapılandırmasını düzenleyebilirsiniz. Örneğin, setopt NO_NOMATCH ekleyerek [arch=amd64 gibi desenlerin hata vermesini önleyebilirsiniz.[/I]

Kod:
setopt NO_NOMATCH

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.