Kali Linux kullanıcı adımı ve şifremi hatırlamıyorum, nasıl sıfırlayabilirim?

heredotcan

Katılımcı Üye
28 Ağu 2008
675
148
Grub Loading kısmında "e" tuşuna bas, Grub loader özellikleri gelir, oradan aşağıya doğru in ve linux /boot diye başlayan bir satır var onun sonuna init=/bin/bash ctrl + x yaparak o ekrandan çık makina açılırken sana bir bash verecek root olarak bash gelir ama read only modda gelir. o yüzden tekrar bir mount etmen gerekirki okuma yazma hakları ile mount edebilesin. mount -n -o remount,rw / komutunu yaz bash ekranına daha sonra passwd <username> entere bas ve yeni şifreleri gir ve makinayı reboot et

Wbne_berg

Üye
2 Tem 2021
140
15
23
Grub Loading kısmında "e" tuşuna bas, Grub loader özellikleri gelir, oradan aşağıya doğru in ve linux /boot diye başlayan bir satır var onun sonuna init=/bin/bash ctrl + x yaparak o ekrandan çık makina açılırken sana bir bash verecek root olarak bash gelir ama read only modda gelir. o yüzden tekrar bir mount etmen gerekirki okuma yazma hakları ile mount edebilesin. mount -n -o remount,rw / komutunu yaz bash ekranına daha sonra passwd <username> entere bas ve yeni şifreleri gir ve makinayı reboot et
mount -n -o remount,rw / bu komutu kabul etmiyor yada ben yanlış yazıyorum, remount,rw yazarken arada virgül mü var?

zerø

Üye
17 Kas 2022
68
28
Kali Linux kullanıcı adımı ve şifremi hatırlamıyorum, nasıl sıfırlayabilirim?
Kali linux'u açtıktan sonra advanced Options seçeneğini için "E" tuşuna basarak Boot ekranına geliceksin
Boot menüsünde "ro quiet splash" yazan kodu bulup, silmelisin.
Sildiğin bu kod yerine 'rw quiet init=/bin/bash' kodunu yapıştırıp.
F10 veya CTRL+X tuşuna basarak kaydet. Ardından sistem yeniden başlayacaktır, yeniden bailayınca karşına siyah bir terminal ekran gelicek. Oraya "passwd" yazıp enter'a bas. Terminal senden yeni şifreyi istediğinde yazıp enter'a bas, ardından tekrar onaylamak için bir daha yazıp enter'a bas, şifre başarılıyla değişti hazısını görünce Kali linux'u kapat. Sonrasında baştan çalıştır ve gelen giriş ekranına 'root' şifre yerine
Yeni şifreni yaz.
Eğer benim anlatımından anlamazsam aşağıda bıraktığım linkte görsellerle anlatımda var, hayırlı geceler :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.