Kali Linux Kurabilmiş miyim?

jamaika

Yeni üye
31 Eki 2019
24
0
bv0zpV.png

Arkadaşlar siber ve istihbarat yazılımlarını kullanabilmek için Kali Linux kurdum Virtual BOX ile. Doğru mu yapmışım ilk kez Linux kuruyorum? Fikirleriniz nedir?

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Merhabalar,

Işletim sisteminiz gördüğüm kadarıyla başarılı bir şekilde kurulmuş. Terminali açıp
Kod:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
yazarak ayarlarınızı guncelleyebilirsiniz.

Ayrıca araçları görmek için sol üstteki uygulamalar kısmına tıklayınız.

MirOsmanGazi

Yeni üye
31 Eki 2019
7
0
Root@Temp
Merhabalar, sanal makinelere kurulum gerekmemektedir çünkü hali hazırda vmkd dosya halinde indirip sadece sanal sunucunuza ekleme yapıp işletim sistemlerini kullanabilirsiniz ayrıntılar aşağıdaki linkde mevcuttur.
Size tavsiyem sanal makinede kullanmak yerine fiziksel cihazda linux kali kullanmanız sanalda windows ları kurmanızdır hem güvenliğiniz hemde kendinizi daha iyi geliştirebilmeniz açısından sizin için daha yararlı olacaktır. Şimdiden tebrik ediyorum başarılar.

Link: https://www.offensive-security.com/kali-linux-vm-vmware-virtualbox-image-download/

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Sağolun varolun kıymetli dostlarım! Şimdi bu Linux'ta neler yapabilirim ishtihbarat, hack vb. ?

Neler yapamazsınız ki linux ile desek daha doğru olur :)
"Şunu" yapabilirsiniz diyip herhangi bir program önermeyeceğim çünkü bu tamamen sizlik ve sizin gelişiminize, isteklerinize bağlı bir durum. Örneğin; Facebook için tool lazım olur onun hakkında araştırma yapar bulursunuz ve kullanırsınız veyahut da instagram için bot lazım olur araştırırsınız bulup kullanırsınız vesaire... Yani tek konu altında her alanla ilgili tooları indirmek ve kullanmaya çalışmak saçma olur açıkçası. O yüzden sabırla gelişmeniz dileğiyle diyorum, iyi forumlar. :):

BaranTHT

Yeni üye
2 Kas 2019
27
1
Localhost
Merhabalar Değerli TürkHackTeam Üyesi, Öncelikle Size Yardımcı Olmak Benim İçin Bir Onurdur...

Hatalı Kurulum Söz Konusu Olduğunda (Linux) Sistemlerde Gönderdiğiniz ScreenShot Bir İşe Yaramayacaktır Bilgi Almanız İçin Eğer Hatalı Kurduysanız Mutlaka Gün İçerisinde Terminalde Sorunla Karşılaşırsınız, Fazlası İle Hatalı Bir Sistemdir Linux Güvenliği Üstün Olsa Bile.

LFX

Yeni üye
6 Kas 2019
17
0
İlk olarak terminaldeki kullanacağın bir kaç anahtar komutu ezberle, dilersen bunun hakkında kurslar alabilirsin. Tabii ki kendini geliştirmek için illa kurs almana gerek yok bireysel gelişim de sağlayabilirsin. ''Hack'' veya ''Hacker'' dediğimiz kullanımlara ulaşmak için ciddi bir sabır süreci lazım. Öncelikle Linux'da kendini sakla. Vpn aç ve DNS değiştir. Ardından Linux uyumlu bir wifi kart al ve ana makinene olan bağlantını tamamı ile kopar. NatNetwork kullanıyordun. Onun yerine BridgeAdaptor'e geçiş yap. Ardından kablolu bağlantı kesilecektir. Kablosuz olarak kendi bağlantını wifi kart üzerinden kullanarak tamamen anonim olabilirsiniz. Gerisi zaten kendisi zaman ile gelir. İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.