Kali Linux Kuramadım Ne Yapmalıyım?

sratel38

Yeni üye
17 Ara 2022
23
5
Merhaba dostlar virtualboxtan sanal makine kurucaktım gittim kalinin sitesine indirdim sanal makine için olan sürümü attım virtualboxa ayarımı çektim ama açıldığında ekrana böyle virtualboxtan hata geliyor ve makine kapanıyor

The guest is trying to switch to the PAE mode which is currently disabled by default in VirtualBox. PAE support can be enabled using the VM settings (System/Processor).

yardımcı olursanız çok sevinirim.

bayoyunsultanı

Katılımcı Üye
24 Kas 2023
273
98
Kaiserreich
  1. Sanal Makineyi Kapatın:
    Herhangi bir değişiklik yapmadan önce, sanal makinenin kapalı olduğundan emin olun.
  2. VirtualBox Yöneticisini Açın:
    • Ana makinenizde VirtualBox uygulamasını başlatın.
  3. Sanal Makineyi Seçin:
    • VirtualBox Yöneticisi'nde PAE'yi etkinleştirmek istediğiniz sanal makineyi seçin.
  4. VM Ayarlarına Erişin:
    • "Ayarlar" düğmesine (dişli simgesi) tıklayın veya seçilen VM üzerinde sağ tıklayıp "Ayarlar" ı seçin.
  5. Sistem Ayarlarına Gidin:
    • Sol kenardaki menüden "Sistem"i seçin.
  6. İşlemci Sekmesine Geçin:
    • Sistem ayarları altında "İşlemci" sekmesine tıklayın.
  7. PAE/NX'yi Etkinleştirin:
    • "PAE/NX'yi Etkinleştir" seçeneğini işaretleyin.
  8. Kaydedin ve Kapatın:
    • Değişiklikleri kaydetmek ve ayarlar penceresini kapatmak için "Tamam" veya "OK" düğmesine tıklayın.
  9. VM'yi Başlatın:
    • Değişiklikleri uygulamak için sanal makineyi başlatın

Chatgpt ye göre çözüm eğer işinizi görürse "çözüldü" yapmayı unutmayınız kolay gelsin.

I AM EAC0D3Rx

Anka Team Junior
17 Eyl 2023
1,705
909
Matrix
VirtualBox'ta PAE modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Sanal Makine Ayarlarına Erişim:

• VirtualBox'u açın ve PAE hatası veren sanal makineyi (VM) sağ tıklayın.
  • Bağlam menüsünden **"Ayarlar"**ı seçin.
    VirtualBox'ta Sanal Makine Ayarları resmi
    VirtualBox'ta Sanal Makine Ayarları
2. İşlemci Ayarlarına Git:

• VM ayarları penceresinde, "Sistem" kategorisini tıklayın.
  • Sistem ayarlarında, "İşlemci"sekmesini seçin.
    VirtualBox'ta İşlemci Ayarları resmi
    VirtualBox'ta İşlemci Ayarları
3. PAE/NX'i Etkinleştir:

• "Genişletilmiş Özellikler" bölümünde, "PAE/NX'i Etkinleştir" onay kutusunu bulun.
  • PAE modunu etkinleştirmek için kutuyu "İşaretle".
4. Değişiklikleri Kaydet:

• Ayarları kaydetmek için "Tamam" düğmesine tıklayın.
5. Sanal Makineyi Başlat:

PAE etkinleştirildikten sonra, sanal makineyi tekrar başlatmayı deneyin. Artık PAE moduna erişebilir ve olması gerektiği gibi çalışabilir.

Önemli Noktalar:

• PAE (Fiziksel Adres Genişletme), 32 bit işletim sistemlerinin 4 GB'tan fazla belleğe erişmesini sağlar.
  • PAE'yi etkinleştirmek, belirli misafir işletim sistemleri veya daha fazla bellek gerektiren uygulamalar için gerekli olabilir.
  • VM ayarlarında PAE'yi etkinleştirmeden önce, ana CPU'nuzun PAE'yi desteklediğinden emin olun.
  • PAE'yi etkinleştirdikten sonra sorunla karşılaşırsanız, daha fazla rehberlik için VirtualBox belgelerine veya destek kaynaklarına bakın.

Google Bard

bayoyunsultanı

Katılımcı Üye
24 Kas 2023
273
98
Kaiserreich
VirtualBox'ta PAE modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Sanal Makine Ayarlarına Erişim:

• VirtualBox'u açın ve PAE hatası veren sanal makineyi (VM) sağ tıklayın.
  • Bağlam menüsünden **"Ayarlar"**ı seçin.
    VirtualBox'ta Sanal Makine Ayarları resmi'ta Sanal Makine Ayarları resmi
    VirtualBox'ta Sanal Makine Ayarları
2. İşlemci Ayarlarına Git:

• VM ayarları penceresinde, "Sistem" kategorisini tıklayın.
  • Sistem ayarlarında, "İşlemci"sekmesini seçin.
    VirtualBox'ta İşlemci Ayarları resmi'ta İşlemci Ayarları resmi
    VirtualBox'ta İşlemci Ayarları
3. PAE/NX'i Etkinleştir:

• "Genişletilmiş Özellikler" bölümünde, "PAE/NX'i Etkinleştir" onay kutusunu bulun.
  • PAE modunu etkinleştirmek için kutuyu "İşaretle".
4. Değişiklikleri Kaydet:

• Ayarları kaydetmek için "Tamam" düğmesine tıklayın.
5. Sanal Makineyi Başlat:

PAE etkinleştirildikten sonra, sanal makineyi tekrar başlatmayı deneyin. Artık PAE moduna erişebilir ve olması gerektiği gibi çalışabilir.

Önemli Noktalar:

• PAE (Fiziksel Adres Genişletme), 32 bit işletim sistemlerinin 4 GB'tan fazla belleğe erişmesini sağlar.
  • PAE'yi etkinleştirmek, belirli misafir işletim sistemleri veya daha fazla bellek gerektiren uygulamalar için gerekli olabilir.
  • VM ayarlarında PAE'yi etkinleştirmeden önce, ana CPU'nuzun PAE'yi desteklediğinden emin olun.
  • PAE'yi etkinleştirdikten sonra sorunla karşılaşırsanız, daha fazla rehberlik için VirtualBox belgelerine veya destek kaynaklarına bakın.

Google Bard
hocam heryerdesiniz ve çok etkili cevap veriyosunuz helal olsun valla respect.

sratel38

Yeni üye
17 Ara 2022
23
5
Sana Yardımcı Olabilmem İçin Hatayı Tam Olarak Söylermsin?

801hhfm.PNG

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.