Kali Linux Kurulum(2023) + Root Kullanıcısı Olma

Merhaba arkadaşlar bu konumda kali linux kurulumundan bahsedeceğim. Foruma yeni katılan arkadaşlarımızın yaşadığı sorunları göz önünde bulundurarak bu videoyu çekme gereksinimi hissettim.

Umarım anlata bilmişimdir. Videounun hiçbir kısmını kesmedim.

Video

Linkler
Virtualbox

Virtualbox Extension Paketi

Kali Linux 2023

Kali Linux Eski Sürümler

egemizah

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
864
429

Merhaba arkadaşlar bu konumda kali linux kurulumundan bahsedeceğim. Foruma yeni katılan arkadaşlarımızın yaşadığı sorunları göz önünde bulundurarak bu videoyu çekme gereksinimi hissettim.

Umarım anlata bilmişimdir. Videounun hiçbir kısmını kesmedim.

Video

Linkler
Virtualbox

Virtualbox Extension Paketi

Kali Linux 2023

Kali Linux Eski Sürümler
Elinize emeginize saglık hocam

Muslukcu

Katılımcı Üye
17 Kas 2021
699
262
Tesisat dükkanı

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
874
anka.html
Öncelikle elinize emeğinize sağlık lakin daha basit ve anlaşılır olması için
kali linux'u ova uzantılı halinde kurabilirdiniz herşeyi kendisi kurar ve bu şekilde uğraşmazdınız.

karaAdam35

Üye
2 Nis 2020
59
17
linuxum hiç bir şekilde açılmıyor ve şu şekilde bir hat alıyorum yardımcı olur musunuz. iptal edildi yazıyor.

Not in a hypervisor partition (HVP=0) (VERR_NEM_NOT_AVAILABLE).
VT-x is disabled in the BIOS for all CPU modes (VERR_VMX_MSR_ALL_VMX_DISABLED).

Sonuç Kodu:E_FAIL (0X80004005)
Bileşen:ConsoleWrap
Arayüz:IConsole {6ac83d89-6ee7-4e33-8ae6-b257b2e81be8}

Son düzenleme:

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,906
1,248
linuxum hiç bir şekilde açılmıyor ve şu şekilde bir hat alıyorum yardımcı olur musunuz.

Not in a hypervisor partition (HVP=0) (VERR_NEM_NOT_AVAILABLE).
VT-x is disabled in the BIOS for all CPU modes (VERR_VMX_MSR_ALL_VMX_DISABLED).

Sonuç Kodu:E_FAIL (0X80004005)
Bileşen:ConsoleWrap
Arayüz:IConsole {6ac83d89-6ee7-4e33-8ae6-b257b2e81be8}
Lütfen sanallaştırmayı açınız diyor :) Genelde VirtualBox kurulumunda verir bu hatayı.. Youtube da BIOS üzerinden sanallaştırma olarak arat marka modeline göre…

TheNeferian

Basın&Medya Ekibi
27 Kas 2022
1,450
1,156
є.ค♡

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.