Kali Linux MAC Değiştirme (Gizlilik)

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
475
391
in Turkey

Not-1: Saldırı yapacağınız wifiler genelde mac adresinizi kaydeder o yüzden bu mac değiştirme işlemini devamlı olarak yapmanızı öneririm dilerseniz konuya geçelim.

Not-2: WI-FI adaptörünüz olması lazım ve kali hesabınız root değilse gereken komutların başına sudo ekleyiniz

Adım-1: Terminale ifconfig yazıyoruz (wlan0 altında ether adlı bölümde 6 blokluk bir bölüm olur bu sizin mac adresinizdir ilk 3 blok sizin internetinizi temsil eder)
Adım-2:
ifconfig wlan0 down MAC Değiştirmek İçin Kapatmamız Gerek
Adım-3: macchanger -r wlan0 (Diğer opsiyonları görmek isterseniz 'macchanger --help' yapabilirsiniz)
Adım-4: Current MAC Adresi Sizin Değişen MAC Adresinizdir Permanent MAC Adresi Orijinal MAC Adresinizdir ve New MAC Adresi Yeni MAC Adresinizdir

Adım-5: İlk 4 Adımı Sırayla Bitirdik Sıra Test Etmekte Terminale ifconfig wlan0 up yazarak açalım. Terminale ifconfig yazınız eğer değişmediyse. Cihazı devredışı bırakıp açınız bu sefer kesinlikle gerçekleşecektir.

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
475
391
in Turkey
+++ Konu Aktiftir Yapamayan Arkadaşlar olursa burdan yazabilirler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: gds

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
900
22

Not-1: Saldırı yapacağınız wifiler genelde mac adresinizi kaydeder o yüzden bu mac değiştirme işlemini devamlı olarak yapmanızı öneririm dilerseniz konuya geçelim.

Not-2: WI-FI adaptörünüz olması lazım ve kali hesabınız root değilse gereken komutların başına sudo ekleyiniz

Adım-1: Terminale ifconfig yazıyoruz (wlan0 altında ether adlı bölümde 6 blokluk bir bölüm olur bu sizin mac adresinizdir ilk 3 blok sizin internetinizi temsil eder)
Adım-2:
ifconfig wlan0 down MAC Değiştirmek İçin Kapatmamız Gerek
Adım-3: macchanger -r wlan0 (Diğer opsiyonları görmek isterseniz 'macchanger --help' yapabilirsiniz)
Adım-4: Current MAC Adresi Sizin Değişen MAC Adresinizdir Permanent MAC Adresi Orijinal MAC Adresinizdir ve New MAC Adresi Yeni MAC Adresinizdir

Adım-5: İlk 4 Adımı Sırayla Bitirdik Sıra Test Etmekte Terminale ifconfig wlan0 up yazarak açalım. Terminale ifconfig yazınız eğer değişmediyse. Cihazı devredışı bırakıp açınız bu sefer kesinlikle gerçekleşecektir.
eline sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.