Kali linux siyah ekran sorunu ve ekran küçük olma sorunu

MrRobot.

Üye
24 Tem 2021
61
16
24
.
selam beyler ben kali linux ta siyah ekran sorunu alıyordum sonra düzeltmek için çözüm buldum sonra bende dedim neyse sonra yaparım dedim ve 1 gün geçti sonra bende neyse sorunu çözeyim dedim ve kali açtım sonra şifre kullanıcı adını yazdım sonra
bi baktım açıldı küçük ekran oldu
sonra
ekranı küçültüp büyttüm belki düzelir diye düzelmedi yardım edermisiniz
neyse
yine siyah oldu
ve tekrar denedeim
baktım
böyle
oldu
ekran
açıldı ama kuçuk oldu

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,029
19
1,494
selam beyler ben kali linux ta siyah ekran sorunu alıyordum sonra düzeltmek için çözüm buldum sonra bende dedim neyse sonra yaparım dedim ve 1 gün geçti sonra bende neyse sorunu çözeyim dedim ve kali açtım sonra şifre kullanıcı adını yazdım sonra
bi baktım açıldı küçük ekran oldu
sonra
ekranı küçültüp büyttüm belki düzelir diye düzelmedi yardım edermisiniz
neyse
yine siyah oldu
ve tekrar denedeim
baktım
böyle
oldu
ekran
açıldı ama kuçuk oldu
Resim eklermisiniz

13 May 2019
187
2
84
1 Yeni Mesaj
Dikkat, driver işlemleri tehlikeli olduğundan herhangi bir oluşacak sıkıntı/hatadan dolayı sorumluluk almıyorum.
Ekran Kartı driveriniz doğru yüklenmemiş olabilir.

Kod:
sudo apt update

Öncelikle paketlerinizi güncelleyiniz.

Kod:
sudo apt -y full-upgrade -y
Kod:
[ -f /var/run/reboot-required ] && sudo reboot -f

Bilgisayarınız da bulunan ekran kartı gözüküyor mu, Harici mi yoksa Dahili mi kullanıyor bakın.

Kod:
lspci -s 07:00.0 -v

NVIDIA ekran kartları için driver toolkit,

Kod:
sudo apt install -y nvidia-driver nvidia-cuda-toolkit

Bilgisayarı yeniden başlatınız. Sorun hala düzelmez ise kurulum aşamasında sorunlar yaşanmış olabilir tekrar formatlayınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.