Kali Linux' u Nasıl İndirebilirim?

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
Merhaba iyi akşamlar, kali linux indirmek istiyorum. Hangi siteden hangisini indirmemi önerirsiniz link atabilir misiniz ?

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
Oracle VM VirtualBox
iletildi hayırlı akşamlar...
Hocam başka bi soru daha sorabilir miyim? Siber güvenlik uzmanlığı alanı ile ilgileniyorum, kali linux ile mi başlamalıyım yoksa Python ile mi başlamalıyım ?

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
Bu senin tercihine baglı bişi Laikindir eğer hacking ile ilginiyorsan kali linux ama laikindir ki yazılım ile ilgileniyorsan birazcık Python bilgin olmalı tabi :) biz sadece yol göstericiyiz kararlar sizlerin :)
Yani şöyle izah edeyim, ilgi alanım siber güvenlik uzmanlığından yana, siber güvenlik ile ilgili araştırma yaptım, kali linux, Python, java, C, network gibi programlar ve programlama dilleri ile karşılaştım, ilk tercimi kali linux veya Python ile başlamaktan yana buldum, sizlerin görüşü benim için tabiki önemli yılların tecrübesine dayanaraktan sizlerden bana yol göstermenizi talep ediyorum. Bu konu ile ilgili lütfen yol gösterir misiniz? Uzun araştırmalar sonucu ilk sıraya Python ve kali linuxu öne aldım, sizce hangisinden başlamalıyım? Sizin önerileriniz nelerdir?

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
5
3,346
Россия
kali linux hacking ögrenmek penterasyon testleri web siteleri hacklemek bir cok şeyi yapabilirsiniz bunun icin biraz yazılım bilginimiz olması lazım tabi Python ögrenerek başlayabilirsin :) sadece bir öneri :) kolaylılar dilerim umarım faydalıolmuştur şefim :)

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
kali linux hacking ögrenmek penterasyon testleri web siteleri hacklemek bir cok şeyi yapabilirsiniz bunun icin biraz yazılım bilginimiz olması lazım tabi Python ögrenerek başlayabilirsin :) sadece bir öneri :) kolaylılar dilerim umarım faydalıolmuştur şefim :)
O zaman kali linuxu 2. Plana atıp 1. Plana Pythonu alıyorum. Ve kariyerimi canlandırmaya başlıyorum. Çok teşekkür ederim hocam

Klaxxon

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
774
5
783
dostum illa python öğreneceksin diye bi kaide yok yazılım dilleri bilmedende bi tester olabilirsin sadece bazı aşamalarda zorlanırsın sıfırdan tool veye exploit yazmıcaksan çok ta gerekli değil bana göre

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
12
1,658
dostum illa python öğreneceksin diye bi kaide yok yazılım dilleri bilmedende bi tester olabilirsin sadece bazı aşamalarda zorlanırsın sıfırdan tool veye exploit yazmıcaksan çok ta gerekli değil bana göre
++++++
Programlama bilginiz olmadan da hazır toollar kullanılabilir, ancak yok ben kendi aracımı yapmak istiyorum der iseniz o zaman programlama bilgisi gerek

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.